06 Lut, 2012

Wyniki meczu: LUKS Badminton Choroszcz – LKS Technik Głubczyce

Zamieszczony przez: admin w: SPORT

LUKS Badminton Choroszcz przegrał 5 lutego br. mecz z LKS Technikiem Głubczyce 2:4. Choroszczańska drużyna nie przestraszyła się utytułowanego przeciwnika, zawodniczki i zawodnicy włożyli wiele serca w grę, czego odzwierciedleniem jest remis w lotkach 262:262. Nie udało się jednak zatrzymać prącego po kolejne zwycięstwo zespołu z Głubczyc, który zdobył aż trzy z sześciu tytułów mistrza na zakończonych w sobotę w Białymstoku Indywidualnych Mistrzostwach Polski w Badmintonie. Ze składu LUKS Badminton Choroszcz wyróżnił się Piotr Wasiluk, zastępujący w grze pojedynczej mężczyzn kontuzjowanego Wojciecha Poszelężnego. Choroszczanin, grający dopiero po raz  drugi w meczu ekstraklasy, wygrał 2:1 (16:21, 21:11, 21:15) z Dominikiem Stebnickim w długim, trwającym 35 minut, pełnym napięcia i nagłych zwrotów akcji spotkaniu. Również Anna Narel odniosła zwycięstwo – w grze pojedynczej kobiet pokonała 2:0 (21:7, 21:7) Anetę Wojtkowską. W pozostałych meczach wygrali goście.

Przemysław Wacha, zdobywca tytułu mistrza Polski, nie dał szans Dariuszowi Ziębie na rewanż – podobnie jak w półfinale gry pojedynczej mężczyzn wygrał 2:0 (21:11, 21:17). Również w grze mieszanej zawodnicy LUKS Badminton Choroszcz Dariusz Zięba i Monika Bieńkowska ulegli 2:0 (15:21, 15:21) aktualnym mistrzom Polski – Wojciechowi Szkudlarczykowi i Agnieszce Wojtkowskiej.

Prawdziwymi dreszczowcami okazały się gry podwójne. Monika Bieńkowska i Anna Narel w meczu z Natalią Pocztowiak i Agnieszką Wojtkowską po wygraniu pierwszego seta 21:17, przegrały kolejne 16:21 i 11:21. Jeszcze większych emocji dostarczyła gra podwójna mężczyzn. Paweł Lenkiewicz i Wojciech Poszelężny w spotkaniu z Wojciechem Szkudlarkczykiem i Przemysławem Wachą po przegraniu pierwszego seta 16:21 odrobili straty w drugim, wygrywając go 21:16. O wyniku meczu przesądził trzeci set, w którym choroszczańska drużyna walczyła o każdą lotkę – niestety po 40 minutach emocjonującego meczu to goście osiągnęli przewagę dwóch lotek i tym samym wygrali całe spotkanie oraz odebrali choroszczanom nadzieję na remis.

Pomimo porażki LUKS Badminton Choroszcz zachowuje nadal silne miejsce w połowie liczącej siedem klubów tabeli. Już w najbliższy weekend choroszczański klub czekają nie lada wyzwania na wyjeździe – mecze z obecnym liderem ekstraklasy, drużyną SKB LITPOL-MALOW Suwałki (sobota, godz. 11:30) oraz z zespołem SKB Piast Słupsk (niedziela, 10:30), który choć zajmuje obecnie ostatnie miejsce w tabeli, na pewno będzie próbował zdobyć jak najwięcej punktów i zacząć gonić czołówkę. Wyniki obu spotkań, jak zawsze, opublikujemy na naszych stronach.

Wyniki meczu drużynowego ekstraklasy badmintona:

LUKS Badminton Choroszcz – LKS Technik Głubczyce 2:4

Gra pojedyncza mężczyzn: Dariusz Zięba (LUKS Badminton Choroszcz) – Przemysław Wacha (LKS Technik Głubczyce) 0:2 (11:21, 17:21)

Gra pojedyncza kobiet: Anna Narel (LUKS Badminton Choroszcz) – Aneta Wojtkowska (LKS Technik Głubczyce) 2:0 (21:7, 21:7)

Gra podwójna mężczyzn: Paweł Lenkiewicz, Wojciech Poszelężny (LUKS Badminton Choroszcz) – Wojciech Szkudlarczyk, Przemysław Wacha (LKS Technik Głubczyce) 1:2 (16:21, 21:16, 19:21)

Gra podwójna kobiet: Monika Bieńkowska, Anna Narel (LUKS Badminton Choroszcz) – Natalia Pocztowiak, Agnieszka Wojtkowska (LKS Technik Głubczyce) 1:2 (21:17,  16:21, 11:21)

Gra mieszana: Dariusz Zięba, Monika Bieńkowska (LUKS Badminton Choroszcz) – Wojciech Szkudlarczyk, Agnieszka Wojtkowska (LKS Technik Głubczyce) 0:2 (15:21, 15:21)

Gra pojedyncza mężczyzn: Piotr Wasiluk (LUKS Badminton Choroszcz) – Dominik Stebnicki (LKS Technik Głubczyce) 2:1 (16:21, 21:14, 21:15)

WJC

Zapraszamy do dyskusji na profilu "Gazety..." na Facebooku o artykule pt. "Wyniki meczu: LUKS Badminton Choroszcz – LKS Technik Głubczyce"

Orlik w Choroszczy

BiKeR w Choroszczy

Poradnik Pasażera BKM

Rozkład linii Choroszcz – Pańki – Kruszewo

Komunikacja Miejska

POLONA.PL – Cyfrowa Biblioteka Narodowa

Ścieżka edukacyjna “Śladami powstania styczniowego – Choroszcz i okolice” – pobierz i zwiedzaj

Gazeta w Choroszczy na Facebooku

E-mail do redakcji

gazeta@choroszcz.pl

Kategorie

Biuro firmy KOBA w Choroszczy już otwarte!

Godziny otwarcia: Pn, Śr, Pt: 9:00-16:00

Wt, Czw: 11:00-18:00

Budżet Obywatelski 2016

Wydarzy się wkrótce … i trochę później:

09.06.2015, 17:00 - Nordic Walking - Spacer po Zdrowie

10.06.2015, 19:00 - spektakl pt. „Mury zamiast mostów”

12.06.2015, 18:00 - X Jubileuszowy Koncert Uczniów Michała Szymczuka oraz klasy gitary klasycznej Piotra Koguta w Muzeum Wnętrz Pałacowych

13.06.2015 - odpust św. Antoniego

19-21.06.2015 - XXXIV Dni Choroszczy

20.06.2015, godz. 8:00 - 12:00 - dyżur PSZOK-u w Choroszczy przy ul. Adama Mickiewicza 28D

09.08.2015 - XXVI Jarmark Dominikański

15.08.2015 - Dzień Wojska Polskiego

22.09.2015 - VI Jam Session w Stajni

06.09.2015 - XVI Dzień Ogórka w Kruszewie

23.10.2015 - Europejski Dzień Seniora

11.11.2015 - Święto Niepodległości

03.12.2015 - odbiór śmieci wielkogabarytowych z posesji w zabudowie jednorodzinnej w gminie Choroszcz

19.12.2015, godz. 8:00 - 12:00 - dyżur PSZOK-u (Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych) w Choroszczy przy ul. Adama Mickiewicza 28D