17 lut, 2012
V Konkurs Piosenki „Piosenki pokolenia naszych rodziców” Tykocin 2012
W środę 15 lutego w Zespole Szkół w Tykocinie odbył się V Konkurs Piosenki pt.: „Piosenki pokolenia naszych rodziców” Tykocin 2012. Honorowy patronat nad konkursem objęli: Podlaski Kurator Oświaty, Starostwo Powiatowe w Białymstoku oraz Urząd Miejski w Tykocinie. Konkurs był możliwy do zorganizowania dzięki wsparciu finansowemu m.in.: Starostwa Powiatowego w Białymstoku, Urzędu Miejskiego w Tykocinie, Banku Spółdzielczego w Białymstoku oraz wielu firm i osób prywatnych z Tykocina i okolic.
Konkurs jest skierowany do dzieci i młodzieży ze wsi i małych miast. Celem konkursu jest rozwój pasji i zainteresowań muzycznych młodych ludzi, promowanie utalentowanej młodzieży, propagowanie kultury muzycznej oraz integracja uczniów z różnych szkół. Udział w konkursie polegał na zaprezentowaniu dowolnej piosenki w języku polskim z repertuaru muzyki rockowej, jazzowej bądź poezji śpiewanej. Konkurs odbył się w czterech kategoriach wiekowych: klasy I-III szkoły podstawowej, klasy IV-VI szkoły podstawowej, klasy I-III gimnazjum i klasy I-III LO. Zaproszenie do udziału w konkursie przyjęły szkoły z Grajewa, Zabłudowa, Jedwabnego, Ogrodniczek, Łap, Michałowa, Choroszczy, Czarnej Białostockiej, Jasionówki, Kruszewa, Krypna, Radul, Studzianek, Rogowa, Zawad, Czarnej Wsi Kościelnej, Gródka i Tykocina. Łącznie w konkursie wzięło udział 54 uczestników. Konkurs oceniało profesjonalne jury w składzie: Katarzyna Szymuś – wokalistka Opery i Filharmonii Podlaskiej, absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu; Natasza Topor – wokalistka, autorka tekstów i Krzysztof Kulikowski – pianista, muzyk jazzowy. Jury wybrało laureatów I, II i III miejsca w każdej kategorii wiekowej oraz 10 wyróżnień, widzowie oddali swój głos na nagrodę publiczności.
W gronie laureatów znalazła się Jowita Nikołajuk z Zespołu Szkół w Choroszczy, która zajęła II miejsce w kategorii klas I-III gimnazjum. Bardzo dobrze zaprezentowała się także reprezentacja Szkoły Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Kruszewie – wyróżnienia zdobyli: Justyna Cieśluk, Łukasz Iwaszczuk oraz Krystian Kosakowski. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu. Poniżej prezentujemy pełną listę laureatów.
Kategoria wiekowa: klasy I-III szkoły podstawowej:
I miejsce: Julia Statkiewicz – Zespół Szkół w Tykocinie
II miejsce: Emilia Sakowicz – Szkoła Podstawowa nr 2 w Czarnej Białostockiej
III miejsce: Emilia Kownierowicz- Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ogrodniczkach
Kategoria wiekowa : klasy IV-VI szkoły podstawowej:
I miejsce: Weronika Mroczkowska – Szkoła Podstawowa nr 4 w Grajewie
II miejsce: Justyna Kownacka – Szkoła Podstawowa nr 2 w Czarnej Białostockiej
III miejsce: Gabriela Reducha – Szkoła Podstawowa nr 2 w Czarnej Białostockiej
Kategoria wiekowa: klasy I-III gimnazjum:
I miejsce: Kamila Romaniuk – Gimnazjum w Czarnej Białostockiej
II miejsce: Jowita Nikołajuk – Zespół Szkół w Choroszczy
III miejsce: Marcelina Cimoch – Zespół Szkół w Tykocinie
Kategoria wiekowa: klasy I-III LO
I miejsce: Katarzyna Rajczuk – I LO w Łapach
II miejsce: Adriana Kania – Publiczne LO w Grajewie
III miejsce: Natalia Karwowska – Zespół Szkół w Tykocinie
Nagrodę publiczności zdobyła Natalia Karwowska z Zespołu Szkół w Tykocinie.
Wyróżnienia:
Tomasz Staleńczyk – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Ogrodniczkach
Justyna Cieśluk – Szkoła Podstawowa w Kruszewie
Łukasz Iwaszczuk – Szkoła Podstawowa w Kruszewie
Radosław Bojko – Szkoła Podstawowa w Zabłudowie
Krystian Kosakowski – Szkoła Podstawowa w Kruszewie
Jan Dajda – Zespół Szkół w Tykocinie
Anita Piotrowska – Gimnazjum w Czarnej Białostockiej
Adrianna Krepsztul – Publiczne Gimnazjum nr 1 w Grajewie
Gabriela Julia Naliwajko – Publiczne Gimnazjum w Gródku
Katarzyn Nawrot – Zespół Szkół Mechanicznych, II LO w Łapach
Konkurs zakończył się koncertem laureatów.