10 lip, 2012

Choroszcz, szkoła i gmina, ja i moja rodzina

Zamieszczony przez: admin w: EDUKACJA|KULTURA

Dzień 21 czerwca 2012 roku na długo zapadnie w pamięć uczniów Zespołu Szkół i ich rodzin. Już po raz trzeci z kolei nasza szkoła tętniła radosnym gwarem i emocjami, a wszystko to za sprawą Festynu Rodzinnego, odbywającego się w bieżącym roku pod hasłem „Choroszcz, szkoła i gmina, ja i moja rodzina”.

Zgromadzonych w auli szkoły gości punktualnie o godzinie 16:00 powitała serdecznie pani dyrektor Danuta Małyszko. Chwilę później, w takt dźwięków poloneza, para za parą, zaprezentowali się uczniowie, którym nogi posłużyły znakomicie do pokazania tanecznych zdolności. Para na lewo i para na prawo, obrót i pląs, skłon i przejście, posuwistym krokiem gimnazjaliści przemierzali aulę wszerz i wzdłuż prezentując kunszt godny mistrzów parkietu najwyższej klasy. Serce niejednej z mam mocniej zabiło na widok tańczącej córki, czy klękającego przed partnerką syna, którzy wzbudzali w widzach oglądających pokaz uznanie i podziw. Burza oklasków wypełniła aulę tuż po przebrzmieniu ostatnich taktów muzyki. Podziękowanie należy się także paniom Beacie Guziejko i Kamili Reducie – Chmielewskiej, dzięki staraniom których udało się połączyć w spójną całość wielość temperamentów występujących tancerzy.

Kolejną atrakcją tego popołudnia była prezentacja przedstawienia „Ławka” przygotowanego przez Szkolne Koło Teatralne prowadzone przez panią Małgorzatę Mikiewicz. Młodzi aktorzy, między innymi Maria Bancerek, Paulina Cholewska, Przemek Gutowski, Żaneta Strynkowska, Beata Polak i Anna Miastkowska, poruszyli w nim trudne problemy okresu dojrzewania związane z uzależnieniami. Publiczność z uznaniem obejrzała przekonywającą grę młodych adeptów sztuki teatralnej nagradzając ich występ brawami.

Tuż po przedstawieniu została ogłoszona przerwa w występach. Rodziców i zgromadzonych na auli gości zaproszono do obejrzenia i podziwiania prezentacji dorobku uczniów Zespołu Szkół. Tłem wcześniejszych występów były ceglane mury auli, które pomieściły wystawę prac koła fotograficznego zatytułowaną „Choroszcz  piękna  jak baśń” zaprezentowaną pod kierunkiem pana Dariusza Bielawskiego oraz prezentację prac plastycznych i fotografii „Urokliwe miejsca Choroszczy”, którą przygotowali uczniowie pod kierunkiem p. Barbary Raczkowskiej – Bobek, p. Alicji Gniedziejko i p. Ireny Słomińskiej. W poszczególnych salach budynku szkolnego odbywały się w tym czasie niezliczone konkursy, quizy, potyczki i zmagania, pokazy np. doświadczeń chemicznych, które nadzorował pan Piotr Smalak, mini prezentacje jak „Zawsze niech będzie słońce” – o rodzinie po rosyjsku, zaprezentowana profesjonalnie przez pierwszoklasistów pod wodzą pań Doroty Kofman i Agnieszki Łuniewskiej. Uczniowie klasy IIIe przedstawili zgromadzonym prezentację udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, nad którym czuwała pani Monika Brzozowska. Znalazł również swoje miejsce kącik fotografii pamiątkowej z festynu, gdzie można było uwiecznić się w postaciach Izabeli i Jana Klemensa Branickich. Szkolne Koło Caritas ze swoją opiekunką p. Joanną Gaweł zaproponowało prezentacje multimedialne, aby pokazać swój tegoroczny dorobek, a jego członkowie zaprosili gości na degustację ciast połączoną ze zbiórką charytatywną. Dużym zainteresowaniem cieszył się punkt gry w szachy oraz salon łamigłówek i rozrywek matematycznych przygotowany przez uczniów pod kierunkiem p. Mariusza Sawickiego oraz p. Małgorzaty Łotowskiej.

Na szczególne uznanie zasługuje przeprowadzony w tym dniu finał Turnieju Wiedzy Regionalnej „Nasza Mała Ojczyzna – Choroszcz i Okolice” przygotowany przez panie: Ewę Zalewską i Annę Kozłowską, który cieszył się dużym powodzeniem w drugiej części prezentacji w auli szkoły. Niezawodnie, jak co roku odbyły się zawody sportowe dla najmłodszych, zorganizowane przez panie Beatę Guziejko i Kamilę Redutę – Chmielewską. Cieszyły się one ogromną popularnością wśród małoletniego rodzeństwa naszych uczniów. Maluchy, z wypiekami na twarzy, rywalizowały w najróżnorodniejszych konkurencjach, a z miną zwycięzcy wychodziły ze szkoły ściskając w rękach zdobyte nagrody. W tym miejscu chcieliśmy podziękować bardzo gorąco naszym tegorocznym sponsorom upominków i nagród. Są to: sklepy Empik (Galeria Alfa, Biała, Hetmańska), PZU Białystok oraz Biblioteka Uniwersytecka im. Jerzego Giedroycia oraz Dział Informacji i Promocji Uniwersytetu w Białymstoku. Dziękujemy również za wsparcie naszych działań harcerzom, którzy urozmaicili swoimi zajęciami program Festynu Rodzinnego 2012.

Warto wspomnieć, że na terenie gimnazjum można było zauważyć akcenty działań artystycznych uczniów naszej szkoły, którzy pod kierunkiem pani Moniki Tekielskiej wykonali wiele ciekawych eco – rzeźb z butelek na prowadzonych przez nią zajęciach artystycznych. Dodatkową atrakcją tego dnia było specjalne wydanie gazetki szkolnej „Długa Przerwa”, którą specjalnie na tę imprezę przygotowali uczniowie z koła dziennikarskiego i informatycznego przy pomocy pań Anny Dąbrowskiej – Czochańskiej oraz Katarzyny Leszczyńskiej. Numer specjalny można było otrzymać bezpłatnie, ale kolportowany był on jedynie w dniu Festynu Rodzinnego wśród zgromadzonych uczestników. Należy dodać, że tradycyjnie w dniu Festynu Rodzinnego odbywał się na hali sportowej Turniej Finałowy VIII edycji Podlaskiej Ligi Badmintona o Puchar Burmistrza Choroszczy prowadzony przez pana Bogdana Bogacewicza.

Celem Festynu Rodzinnego było przede wszystkim integrowanie uczniów, rodziców, nauczycieli i środowiska lokalnego. Podczas imprezy  funkcjonował   mobilny   punkt   profilaktyki i poradnictwa  pedagogicznego. Prowadzony był przez szkolnego pedagoga p. Małgorzatę Czulewicz. Akcja informacyjno – profilaktyczna dla przybyłych gości, miała na celu promowanie zdrowego, wolnego od nałogów i używek stylu życia, zachęcanie do alternatywnych form spędzania rodzinnego czasu wolnego.  Dużą popularnością wśród najmłodszych cieszyły się gadżety przekazywane im przez pedagoga: kolorowe baloniki i maskotki. Ulotki i broszury rozdawane rodzicom były elementem programów prozdrowotnych i profilaktycznych realizowanych w szkole przez pedagoga, między innymi: „Zachowaj Trzeźwy Umysł”, „Trzymaj Formę”, „Szkoła dobrego wyboru”, „Różowa Wstążeczka”, „Grać czy być?”. Znaczna część materiałów i gadżetów propagujących zdrowy i aktywny styl życia pochodziła od Pełnomocnika Burmistrza ds. Profilaktyki p. Witolda Wróblewskiego, któremu serdecznie dziękujemy za wsparcie.

Ostatnim artystycznym akcentem naszej imprezy było podsumowanie Tygodnia Talentów, który odbył się na terenie szkoły w terminie wcześniejszym. Laureatom zostały wręczone nagrody i wyróżnienia, zaś publiczność miała niebywałą okazję, aby obejrzeć występ zespołu muzycznego, który tworzą uczniowie gimnazjum. Aula wypełniła się mocnym uderzeniem perkusji, metalowymi brzmieniami gitar i chropawym tembrem głosu solisty. Prezentacja umiejętności zespołu, który tworzą Tomasz Kulikowski, Wojciech Tekielski, Mateusz Szubryt, Adrian Lewkowicz i Rafał Trypuz wywarła ogromne wrażenie na zgromadzonej publiczności siłą talentu muzyków i mocą decybeli wygenerowanych przez sprzęt grający.

Jest nam miło, tą drogą, przekazać podziękowania wszystkim gościom za liczne przybycie i zaprosić na Festyn Rodzinny 2013 – zatem:

DO ZOBACZENIA ZA ROK!!!

Małgorzata Łotowska, Małgorzata Czulewicz

 

 

 

Zapraszamy do dyskusji na profilu "Gazety..." na Facebooku o artykule pt. "Choroszcz, szkoła i gmina, ja i moja rodzina"

Orlik w Choroszczy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

BiKeR w Choroszczy

Poradnik Pasażera BKM

Rozkład linii Choroszcz – Pańki – Kruszewo

Komunikacja Miejska

POLONA.PL – Cyfrowa Biblioteka Narodowa

Ścieżka edukacyjna “Śladami powstania styczniowego – Choroszcz i okolice” – pobierz i zwiedzaj

Gazeta w Choroszczy na Facebooku

E-mail do redakcji

gazeta@choroszcz.pl

Kategorie


Biuro firmy KOBA w Choroszczy już otwarte!

Godziny otwarcia: Pn, Śr, Pt: 9:00-16:00

Wt, Czw: 11:00-18:00

Budżet Obywatelski 2016

Reklama

Wydarzy się wkrótce … i trochę później:

09.06.2015, 17:00 - Nordic Walking - Spacer po Zdrowie

10.06.2015, 19:00 - spektakl pt. „Mury zamiast mostów”

12.06.2015, 18:00 - X Jubileuszowy Koncert Uczniów Michała Szymczuka oraz klasy gitary klasycznej Piotra Koguta w Muzeum Wnętrz Pałacowych

13.06.2015 - odpust św. Antoniego

19-21.06.2015 - XXXIV Dni Choroszczy

20.06.2015, godz. 8:00 - 12:00 - dyżur PSZOK-u w Choroszczy przy ul. Adama Mickiewicza 28D

04.07.2015, godz. 8:00 - 12:00 - dyżur PSZOK-u w Choroszczy przy ul. Adama Mickiewicza 28D

18.07.2015, godz. 8:00 - 12:00 - dyżur PSZOK-u w Choroszczy przy ul. Adama Mickiewicza 28D

08.08.2015, godz. 8:00 - 12:00 - dyżur PSZOK-u w Choroszczy przy ul. Adama Mickiewicza 28D

09.08.2015 - XXVI Jarmark Dominikański

15.08.2015 - Dzień Wojska Polskiego

22.08.2015, godz. 8:00 - 12:00 - dyżur PSZOK-u w Choroszczy przy ul. Adama Mickiewicza 28D

22.09.2015 - VI Jam Session w Stajni

05.09.2015, godz. 8:00 - 12:00 - dyżur PSZOK-u w Choroszczy przy ul. Adama Mickiewicza 28D

06.09.2015 - XVI Dzień Ogórka w Kruszewie

19.09.2015, godz. 8:00 - 12:00 - dyżur PSZOK-u w Choroszczy przy ul. Adama Mickiewicza 28D

03.10.2015, godz. 8:00 - 12:00 - dyżur PSZOK-u w Choroszczy przy ul. Adama Mickiewicza 28D

17.10.2015, godz. 8:00 - 12:00 - dyżur PSZOK-u w Choroszczy przy ul. Adama Mickiewicza 28D

23.10.2015 - Europejski Dzień Seniora

07.11.2015, godz. 8:00 - 12:00 - dyżur PSZOK-u w Choroszczy przy ul. Adama Mickiewicza 28D

11.11.2015 - Święto Niepodległości

21.11.2015, godz. 8:00 - 12:00 - dyżur PSZOK-u w Choroszczy przy ul. Adama Mickiewicza 28D

03.12.2015 - odbiór śmieci wielkogabarytowych z posesji w zabudowie jednorodzinnej w gminie Choroszcz

05.12.2015, godz. 8:00 - 12:00 - dyżur PSZOK-u w Choroszczy przy ul. Adama Mickiewicza 28D

19.12.2015, godz. 8:00 - 12:00 - dyżur PSZOK-u (Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych) w Choroszczy przy ul. Adama Mickiewicza 28D

Poznaj Miejsko-Gminne Centrum Kultury I Sportu w Choroszczy – naszego wydawcę

Archiwum

Widzisz potrzebujących – zadzwoń