18 wrz, 2009

Czy Choroszcz potrzebuje Biedronki? Zagłosuj!

Zamieszczony przez: admin w: MIASTO I GMINA|REGION

Logo sklepów BiedronkaDwa Chorteny, dwa Lewiatany, Dominik, ABC, U Komina – to tu i w kilku innych sklepach zaopatrują się codziennie mieszkańcy Choroszczy. Wielu z nich po większe zakupy jedzie jednak do Białegostoku; tam odwiedzają hipermarkety, targi i tanie sklepy typu Biedronka. Wiadomo: tam jest taniej.

Więszych problemów nie mają ci, którzy pracują i uczą się w Białymstoku lub też mają samochody i lubią zrobić sobie wypad na zakupy. W gorszej sytuacji są osoby starsze i te, które muszą podróżować zatłoczonymi autobusami do Białegostoku. Tacy choroszczanie  najpotrzebniejsze artykuły (chleb, mleko, wędliny, jaja) kupują zazwyczaj na miejscu, a do Białegostoku jeżdżą rzadko. Nawet jednak ci, którzy mają auta, nie jadą po chleb do Białegostoku; część artykułów kupują – dla wygody – w Choroszczy.

Czy wobec tego potrzebujemy tańszego, sieciowego sklepu? Czy otwarcie np. Biedronki lub Lidla byłoby korzystne dla choroszczan? Czy taki sklep utrzymałby się w Choroszczy? A może – ku uciesze klientów – wymógłby silniejszą konkurencję na lokalnych sklepach i prosperowałaby znakomicie?

Czekamy na Wasze głosy w sondzie i komentarze. Najciekawsze opinie opublikujemy w październikowym numerze “Gazety w Choroszczy”.

[poll id=”5″]

15 komentarzy o artykule pt. "Czy Choroszcz potrzebuje Biedronki? Zagłosuj!"

1 | Maja

6. września 2009 o 11:10

Avatar

Uważam, że w Choroszczy powinna być Biedronka. Większość okolicznych miasteczek już je ma, na przykład Wasilków. Konkurencja byłaby więsza i przetrawaliby ci, którzy oferują klientowi niższe ceny. A w Choroszczy ceny niektórych towarów są naprawdę wyższe, niż w Białymstoku.
Sama często przywożę zakupy z Biedronki i na pewno wygodniej byłoby, gdybym nie musiała zatrzymywać się po pracy w Białymstok. Zrobiłabym sobie zakupy np. przed pracą, rano.
Obawiam się jednak, że nasi lokalni właściciele sklepów zrobiliby wszystko, aby nie dopuścić do budowy takiego sklepu…:(

2 | Atos

6. września 2009 o 12:05

Avatar

Jestem za tym, aby w Choroszczy powstał sklep typu Biedronka. Tego typu placówka handlowa jest w dobie kryzysu jak najbardziej na czasie.
Poza tym, przybyłyby nowe miejsca pracy.
Jestem “za”!

3 | Juzek

10. września 2009 o 20:45

Avatar

Kryzysu nie ma.Napędziły go media, chyba że masz na myśli remont dominika…. 🙂

4 | adam

1. listopada 2009 o 20:31

Avatar

Atos napisał: przybyłyby nowe miejsca pracy…
A ile sklepów by splajtowało Atosie i ile miejsc pracy bysmy stracili???

5 | Wojtek

16. listopada 2009 o 21:43

Avatar

Biedronka jest jednym z najtańszych sklepów. Miejmy nadzieje, że powstanie w Choroszczy bo i tak jestem przekonany, że większość Choroszczan robi zakupy właśnie w tym markecie. Wożenie zakupów z Białegostoku nie jest nikomu na rękę a ceny produktów oferowane przez tutejsze sklepy niestety zmuszają do odwiedzania Białostockich marketów.

6 | Maciek

17. listopada 2009 o 17:53

Avatar

Wegług mnie ta Biedronka powinna buyc z wielu względów ja jestem ZA 🙂

7 | szary

28. listopada 2009 o 23:32

Avatar

no tak, typowe podejście ultra-konsumentów: więcej jedzenia za mniejsze pieniądze …

… mania naszego narodu polega na oszczędzaniu na jedzeniu szkoda, że w innych dziedzinach nie jesteśmy tacy oszczędni…

8 | Choroszczanka

29. listopada 2009 o 09:31

Avatar

Czy wiadomo w którym miejscu mialaby powstac ta biedronka? jeśli tak to gdzie?

9 | adam

29. listopada 2009 o 19:26

Avatar

a najbardziej dziwne jest to że nie szanujemy prosze państwa własnej gospodarki, pieniądze wydane w biedronkach, auchanach czy innych diabelstwach zasilają budżety francji, portugalii lecz niestety Polska na tym nie zarabia bo zwalnia ich z podatków stąd ten cały dumping, a jeżeli chodzi o produkty w sklepach choroskich wcale nie są takie drogie – czasem są tańsze niż tandeta z biedronki – życzę owocnego myślenia ekonomicznego bo z obecnym myśleniem rozkładacie państwo gminę na łopatki

10 | Frodo

29. listopada 2009 o 20:08

Avatar

Adam, właśnie o to chodzi, że ludzie myślą ekonomicznie i potrafią liczyć! Dla ludzi, którzy nie mają pieniędzy każda złotówka jest cenna i dwa razy pomyślą zanim ją wydadzą. Może i woleliby wspierać lokalnych przedsiębiorców, ale skoro u nich ceny są znacznie wyższe, to nie mogą sobie pozwolić na sponsoring. Poza tym produkty w Biedronce czy Auchan wcale nie są tandetą! Często są to te same produkty, co u nas, tylko o wiele tańsze. A nawet te produkowane specjalnie dla sieci są w porządku.
I jeszcze jedno: w Biedronkach i Auchanach też pracują ludzie. Moja sąsiadka pracuje w białostockiej Biedronce i wcale źle nie zarabia. Na pewno więcej niż u naszych “prywaciarzy”.

11 | jacrom2

4. grudnia 2009 o 23:28

Avatar

Tworzenie tanich sieci to poniekad zmusznie ludzi do robienia w nich zakupow.Ludzie nieswiadomie saja sie ich niewolnikami.Czy widzieliscie,zeby “Biedronka”,”Auchon” czy inny super market cokolwiek sponsorowal?A teraz przyjrzyjmy sie lokalnym sklepom.Sa to sponsorzy lokalnych,gminnych imprez.Zawsze mozna na nich liczyc.Najgorsze jest to ze zysk z sm-tow wyplywa za granice,u nas zostaja odpady.Przed 1939r na polskich sklepach w Choroszczy byl napis “Kupuj swoj u swego”.

12 | Anonim

5. grudnia 2009 o 13:00

Avatar

jestem za zeby jednak biedronka byla gdzie kolwiek ale w Choroszczy

13 | dominika

9. marca 2010 o 19:31

Avatar

popieram pomysl z biedronka

14 | krycha

11. marca 2010 o 12:54

Avatar

Myślę że to jest bardzi dobry pomysł z tym sklepem, ponieważ, jak już stanie ten sklep to ludzie nie będą musieli wyjeżdżać po zakupy do białegostoku, tylko zrobią je na miejscu. Ja często jeżdze do biedronki po zakupy, tutaj kupuję tylko codzienne atrykuły(chleb i czasami wędliny). Więc bardzo popieram budowę Biedronki

15 | Wojtek

25. marca 2010 o 17:11

Avatar

Każdy jest za tylko właściciele piszą o patriotyzmie. Tylko co to za patriotyzm jak ludzi nie stać na wasze droższe produkty?