26 styczeń, 2010

Mieszkańcy protestują w sprawie DPT

Zamieszczony przez: admin w: MIASTO I GMINA|REGION

Spotkanie mieszkańców w sprawie DPT, foto: Radio BiałystokCzęść mieszkańców bloków przy ul. Sienkiewicza zdecydowała się stanowczo wyrazić protest w sprawie utworzenia w Choroszczy Domu Pobytu Tymczasowego. Zwołali oni zebranie, na które zaprosili władze gminy i lokalne media.

Spotkanie odbyło się 24 stycznia 2010 r. na ul. Sienkiewicza przed blokiem nr 27a. Ze strony Urzędu Miejskiego w Choroszczy obecny był zastępca burmistrza – Mirosław Zalewski. Przybyła też dziennikarka Radia Białystok oraz grupka zainteresowanych mieszkańców Choroszczy.

„Obawiamy się dewastacji, obawiamy się o bezpieczeństwo swoje i swojego mienia” – mówili podczas zebrania zaniepokojeni mieszkańcy – „Każdy doskonale wie, z czym kojarzą się tacy lokatorzy. Dlatego nie chcemy ich wokół siebie”.

Na pytanie, czym pięć – sześć osób, które zamieszkałyby w DPT różni się od pozostałych pacjentów szpitala, mieszkańcy odpowiedzieli: „Ci, których mielibyśmy dostać, to są osoby z marginesu, z wyrokami eksmisji. Białystok ich nie chce, wyrzuca i daje nam. Dlaczego?” – pytali mieszkańcy.

Protestujący zwracali uwagę, że w pobliżu mieszkają dzieci i osoby starsze, które mogą czuć się zagrożone. Choroszczanie boją się dewastacji budynków, rozbojów, kradzieży i nie chcą integrować się z ewentualnymi nowymi lokatorami. „Mamy prawo do bezpieczeństwa, a taki dom temu bezpieczeństwu by zagrażał” – przekonywali.

„Podzielam obawy mieszkańców” – powiedział podczas zebrania Mirosław Zalewski, zastępca burmistrza Choroszczy. Zwrócił uwagę, że postępowanie miasta Białystok jest nieeleganckie, gdyż próbuje ono rozwiązać swoje problemy kosztem sąsiadów.

Podkreślił jednak, że pod względem prawnym gmina Choroszcz nie jest stroną w transakcji zamiany budynków i nie ma na nią wpływu. Będzie jednak bacznie obserwować, czy w DPT będą świadczone usługi zdrowotne. Tylko wtedy bowiem działalność domu byłaby zgodna z prawem.

Mirosław Zalewski powiedział też, że nie może dojść do sytuacji, w której nowi lokatorzy zostaliby zameldowani w Choroszczy. „Białemustokowi być może o to chodzi, ale my się na to nie zgadzamy” – podkreślił.

Więcej informacji na temat stanowiska Urzędu Miejskiego w Choroszczy w sprawie Domu Pobytu Tymczasowego znajdziecie w artykule „DPT: treść porozumienia w lutym”. (IH)

[poll id=”7″]

Chcesz dodać komentarz? Jak napiszesz tekst w formularzu, naciśnij brązowy przycisk poniżej:) Nie musisz wpisywać adresu e-mail.

24 komentarze o artykule pt. "Mieszkańcy protestują w sprawie DPT"

1 | jacrom2

27. stycznia 2010 o 00:50

Avatar

Jeden fakt umyka z pod uwagi.Te dwa budynki stoją puste od ok. pieciu lat.Dlaczego gmina nie przejęła ich,przez ten okres od szpitala?Chociażby za długi w zobowiązaniach szpitala na rzecz gminy.W niższym,parterowym można by było zrobić np. przedszkole,w wyższym,piętrowym mieszkania/np.socjalne czy tymczasowe np.pogorzelcom/.Na podobnej zasadzie w latach 1990-94 gmina przejęła od szpitala budynek obecnego M-G Centrum Kultury.A tak gmina nie rozwiązując swoich problemów zgenerowała nowe,przysparzając mieszkańcom dużo kłopotu.

2 | WUJEK DOBRA RADA

27. stycznia 2010 o 09:21

Avatar

Jasne. Gmina powinna przejąć cały szpital. Za długi. Proponuję to wpisać do Pana programu wyborczego. A tak przy okazji to może Pan powalczy o wybudowanie placu zabaw na osiedlu? Przecież jest pan Przewodniczącym Osiedla! Będzie Pan miał okazję wykazać się czymś konkretnym na własnym podwórku. A nie tylko dawać dobre rady. Pozdrawiam.

3 | Borewicz

27. stycznia 2010 o 20:49

Avatar

a ja mam problem z dotarciem do szpitala psychiatrycznego, bo odcinek od skrzyżowania do bramy szpitalnej, to jedne wielkie lodowisko a po prawej parking.
PORADŹ MI WUJU!

4 | zainteresowany

27. stycznia 2010 o 22:35

Avatar

I co Pan na to Panie Jacrom2?Pozdrawiam

5 | jacrom2

27. stycznia 2010 o 23:50

Avatar

Nie wpiszę do swego programu wyborczego,bo nie zamierzam kandydowac na Burmistrza.Zobowiązania szpitala wobec gminy nie przekraczaja jego wartosci.To nie były rady, bo na nie za późno.Tylko szkoda mi w tej kwestii czterech lat i tych budynków,które mogłyby służyć gminie.O plac zabaw walczę od czterech lat.To cztery lata temu,jesienią 2006r, usłyszałem przed wyborami deklarację o budowie mieszkań socjalnych i budowie właśnie placu zabaw na osiedlu.O tym przypominałem i prosiłem zwycięzców wyborów o spełnienie tych deklaracji od 2007r.Koszt budowy placu zabaw to kwota ok.10-15tys.zł.Czteroletni budżet gminy to ok.100mln.zł.Komentarz zostawiam Panu.
Niewykorzystany po południu i w dnie wolne jest plac zabaw przy przedszkolu.Jeżeli nie jest możliwe spełnienie deklaracji budowy na osiedlu placu zabaw i w tym roku,zwrócę się z prośba do władz gminy, o jego udostępnienie dzieciom mieszkańców s-ni.Proponuję przychodzenie na spotkania przedwyborcze i rozliczanie z obietnic zwycięzców.
Pozdrawiam

6 | WUJEK DOBRA RADA

28. stycznia 2010 o 10:30

Avatar

Poruczniku Borewicz, obuć auto w opony zimowe i uważać. Jak co roku w styczniu mamy zimę. W Choroszczy niestety też!
Panie jacrom2 zwracam się do Pana jako do Przewodniczącego Rady Osiedla w Choroszczy, a nie polityka. Z tego co mi wiadomo to w Białymstoku place zabaw budują wspólnoty mieszkaniowe lub spółdzielnie mieszkaniowe. Nie bardzo rozumiem więc dlaczego w Choroszczy ma być inaczej. Nie interesuje mnie kto wybuduje plac zabaw, ważne żeby moje dzieci miały się gdzie bawić. Dlatego też chcę spytać czy Spółdzielni Mieszkaniowej w Choroszczy nie stać na tak niewielki wydatek o jakim Pan pisze? Mało jest też miejsc parkingowych na terenie Spółdzielni. Pan jako Przewodniczący Rady Osiedla powinien znać ten problem, poproszę więc o informacje kiedy się te miejsca pojawią i gdzie. Przecież Spółdzielnia powinna dbać o swoich mieszkańców. Aha i proszę nie cytować tego co nie zostało przeze mnie napisane (nie napisałem nigdzie, że będzie Pan kandydował na Burmistrza).
No i może trzeba już zakasać rękawki i coś zrobić pożytecznego dla mieszkańców Spółdzielni, a nie wszystkich ganić, strofować i pouczać. A to , że Urząd i Burmistrz maja swoje za uszami to już zupełnie inna kwestia.

7 | ADAM

29. stycznia 2010 o 10:30

Avatar

MOJA RADA DLA WUJKA DOBRA RADA – ZAMIAST WYMAGAĆ OD INNYCH POMÓŻ IM, A NIE NARZEKASZ JAK STARA BABA

8 | Borewicz

29. stycznia 2010 o 15:10

Avatar

Mam nowiutkie zimowe opony, ale na tafli lodu to i łańcuchy nie wiele pomogą

9 | WUJEK DOBRA RADA

29. stycznia 2010 o 15:50

Avatar

Adamie, zgadzam się z tobą w 100%. Jestem mieszkańcem Choroszczy od niedawna i dlatego zdziwiony byłem tym co pisał jacrom2. I to nie ja narzekam jak stara baba. Staram sie być w życiu bardzo skuteczny i udaje mi się to. Podaję ręke do współpracy. Pozdrawiam

10 | WUJEK DOBRA RADA

29. stycznia 2010 o 21:18

Avatar

Borewicz! Nie wiem ile masz lat i ile lat jeżdzisz. Mój instuktor mówił mi, patrz jaka jest droga i dostosuj się do nawierzchni. Jeżdże po całej Polsce i takie drogi spotykam wszędzie. Nie za bardzo rozumiem o co ci chodzi. Ale na pewno nie jesteś tym Porucznikiem Borewiczem, którego znam z filmu. On by poradził! Pozdrawiam. I byle do wiosny!

11 | Marcin

30. stycznia 2010 o 15:07

Avatar

Szanowni mieszkańcy bloków przy ulicy Sienkiewicza. Oczywiście macie prawo protestować przeciwko utworzeniu DPT. W końcu żyjemy w państwie demokratycznym choć ta demokracja jest częściowo naginana. Ale nie w tym rzecz. Protestujecie przeciwko zamieszkaniu ludzi, którzy znaleźli się na zakręcie w życiu i są w trudnej sytuacji życiowej. Według Was lepiej niech idą pod most lub gdziekolwiek indziej byle z dala od Was. Pewnie podobnie byście protestowali gdyby w tym budynku chciano otworzyć dom dla uchodźców np. Czeczenów lub też Romów lub też dom dla chorych na AIDS.Mam rację? Ciekawe kto następny nie będzie godny by zasłużyć na miano człowieka i zamieszkać obok Was?Przewlekle chorzy? Nic dziwnego że pojawiają się głosy by zalegalizować eutanazję.I wy sami uważacie się za chrześcijan?A gdzie prawo miłości do bliźniego? Wyrazem wiary nie jest nazwa dla przedszkola czy też odnowiony kościół. Wyrazem wiary jest miłość do Boga oraz do bliźniego. Naprawdę fajny akt wiary na 550-lecie parafii okazujecie. No, ale każdy ma własne sumienie i postępuje jak uważa.
Mówicie też że ludzie którzy tu trafią są z marginesu.Czy to że ktoś ma wyrok eksmisji musi być z marginesu? Czemu oceniacie ludzi których nie znacie,ani nie widzieliście na oczy?To tak jakby każdego mieszkańca Choroszczy uważać za debila.miło by Wam było?Pewnie nie.

12 | Borewicz

30. stycznia 2010 o 16:34

Avatar

Chodzi o to że w całej Choroszczy drogi są jakie są, ale tylko na tym odcinku jest tafla lodu, więc po takiej nawierzchni to na łyżwach powinno się jeździć nie samocgodem

13 | adam

30. stycznia 2010 o 18:03

Avatar

Zapędzasz się Marcinie coraz bardziej w kozi róg, plączesz szukasz miłosierdzia tylko powiedz dlaczego w mieszkańcach Choroszczy a nie Białegostoku. My się swoich problemów w ten sposób nie pozbywamy, inaczej jacrom wskazał że gdyby władze Choroszczy dogadałyby się ze szpitalem można by było stworzyć ten DPT dla mieszkańców naszej gminy, dlaczego więc mamy się obciążać i rozwiązywać problemy Białegostoku, czy na tym ma polegać nasze miłosierdzie???

14 | nemo

30. stycznia 2010 o 20:27

Avatar

Drogi kolego “Marcin” – jestem pod głębokim wrażeniem mentalnej przemiany, jaką przeszedłeś dzięki polemice w sprawie DPT. Jeszcze niedawno w ostrych słowach – “ciemnogród”, “zacofanie” – odmawiałeś mi prawa do posiadania własnego zdania w tej kwestii, dzisiaj udzielasz łaskawie tej możliwości mieszkańcom bloków przy ulicy Sienkiewicza. To budujące, bo pokazuje, że naprawdę warto rozmawiać. Szkoda tylko, że w swojej wypowiedzi używasz ckliwej retoryki, a nie konkretów. To po prostu czysta demagogia. Zarzucasz sprzeniewierzenie się zasadom chrześcijaństwa tym, którzy chcą dbać o bezpieczeństwo swoje i swoich dzieci, o prawo do życia w poczuciu bezpieczeństwa i spokoju. Otwierasz serce – jak na razie wyłącznie na internetowym forum – dla sponiewieranych przez los. Dobrze – a co z mieszkańcami Choroszczy i okolic, którym się w życiu nie powiodło??? Oni nie są ujęci w światłym programie dyrekcji szpitala i ZMK. To także Ludzie – celowo piszę przez duże “L”. O nich już nie myślisz??Tu celnie ujął to Adam – rozwiązujemy problemy znacznie większego miasta, wyposażonego w armię – mam nadzieję, że kompetentnych – specjalistów z MOPR… Zostaw nośne slogany, przestań wytykać ludziom brak miłosierdzia, zacznij od siebie. Najlepiej od małych rzeczy – ustąp miejsca staruszce w “103”, uśmiechnij się do sąsiada. Pozdrawiam.

15 | jacrom2

31. stycznia 2010 o 01:32

Avatar

Do P.”Wujka Dobra Rada”Tak.Zgadza się.Place zabaw są w gestii S-ni Mieszkaniowej. Ich wyposażenie zależy od jej możliwości finansowej.W skali naszej S-ni wydatek 10-15tys.zł jest bardzo dużym.Jeżeli przed wyborami samorządowymi padły deklaracje o budowie placu zabaw na terenie S-ni ,to należałoby je wypełnić.W obecnej sytuacji finansowj naszej S-ni nie stać na wyposażenie placu zabaw z prawdziwego zdarzenia.O podwyższeniu czynszu nie wspominajmy.Proszę popatrzeć na stawki za c.o.S-nia pozyskała kilku sponsorów,którzy postawili huśtawki/po ok.1500złkażda/.F-ma układająca sieć c.o.-dwie huśtawki;f-ma ubezpieczająca s-nię-jedną;f-ma wywożąca śmiecie z terenu s-ni przy Al.Niepodległości-jedną.Dlaczego s-ni nie stać?Są lokatorzy ktorzy nie płaca zobowiązań wobec s-ni.Ogólna kwota zadłużeń wynosi ponad 200tys.zł.Obrazowo jest to miesięczna wpłata zobowiązań wszystkich mieszkańców s-ni. Na nasze warunki jest to kwota porażajaca.Koszta tego ponosimy my wszyscy,również Pan.Ile za to można wyposażyć placów zabaw i nie tylko?Jedynym czynnikiem, który mógłby uzdrowic tą sytuację są mieszkania socjalne,do których można by wykwaterować dłużników.Zapewnienie tych mieszkań to ustawowy obowiązek każdej gminy.To również padło w deklaracji przed wyborami samorządowymi.Czy upominanie się o to,to:”ganianie,pouczanie,strofowanie”?Jak pokazało życie,świetnie z tym tematem radzi sobie gmina Białystok.My,być może,straciliśmy dużą szansę.Dlaczego gmina unika tematu mieszkań socjalnych?Powiem tak,łatwiej jest wybudować drogę,przeciąć wstęgę i sprawa jest zamknięta.Mieszkania socjalne natomiast, to ciągła praca i stała odpowiedzialność.Pana interesuje plac zabaw i parkingi samochodowe.To jest całkowicie zrozumiałe.Inni,być może Pana sąsiedzi,postulowali do Zarzadu S-ni o likwidację placu zabaw,nie zgadzali sie na budowę parkingu przy ich bloku.
O dłuznikach,kalkulacji stawek,zakresie prac w roku bieżącym każdy członek S-ni otrzyma informację w biurze S-ni.
Ale napisał Pan:”Proponuję to wpisać do Pana programu wyborczego”.Co wyjaśniłem.
Co do “ganiania,pouczania,strofowania” przeciez to Pan to robi w stosunku do mojej osoby.
W czerwcu ub.roku było Walne Zgromadzenie Członków S-ni ML-W w Choroszczy.Były wybory do Rady Nadzorczej S-ni.Piękne pole do wykazania się działalnoscią społeczną, poznanie funkcjonowania S-ni od wewnątrz,wyznaczania kierunku prac i wzięcia za nią odpowiedzialnosci.Czy zgłosił Pan chęć kandydowania do Rady Nadzorczej?
.O parkingach następnym razem.
Uszczypliwości “Zainteresowanego” nie zamierzam i nie będę komentował.
Pozdrawiam.

16 | Marcin

31. stycznia 2010 o 12:18

Avatar

I po raz kolejny nie widzicie, że szpital na tym zyskał i uważacie,ze problem szpitala nie jest problemem gminy Choroszcz.
Po drugie co do mieszkańców gminy Choroszcz którym się nie powiodło to Nemo pytanie zadaj władzom Choroszczy. Skoro budynek stał tyle lat pusty to czemu się nim nie interesowały?Brak funduszy? Wątpię.Co do konkretów to również zarówno Nemo jak i Adam nie odpowiedzieliście na pytanie:Czy zgodzilibyście się by w tym domu zamieszkali Romowie,Czeczeni czy chorzy na Aids?Kto jest godny zamieszkać obok Was?Czemu ich piętnujecie choć ich nie znacie? Przecież już pojawił się głos,że dobrze,że zlikwidują DPS bo Choroszcz kojarzy się źle.Tak wiele pytań a konkretnych odpowiedzi ze strony Twojej Nemo i Adama brak.
Proponuje by W DPT zamieszkały osoby z naszej gminy a UM w Choroszczy opłaciły czynsze lub wykup lokali dla przychodni Szpitala przy Radzymińskiej i drugiej lokalizacji. Może wtedy będziecie zadowoleni?
I jeszcze jedno Nemo jak w przeciwieństwie do młodzieży z ul.Sienkiewicza ustępuję miejsca w 103 osobom starszym a nie zakładam słuchawki i otwieram zeszyt i udaje że nie widzę. Więc może zacznij Ty zmieniać swoje otoczenie na lepsze?
I jeszcze jedno do Adama.Nasze miłosierdzie powinno polegać na pomocy ludziom znajdującym się w trudnym położeniu bez względu na to czy są z Choroszczy ,Białegostoku czy Warszawy. Ty traktujesz jednych lepiej od innych. Ciekawe czy byłoby Ci miło jak byś był gorzej traktowany np. w PSK od mieszkańców Białegostoku?W końcu jak sam uważasz problem Choroszczy powinna rozwiązywać Choroszcz, a Białegostoku – Białystok.

17 | Olka

31. stycznia 2010 o 12:33

Avatar

Ale w takim razie nie można otworzyć tego placu przy przedszkolu? Np. Od 15 do 19 (jak już przedszkole robi się puste) dla małych dzieci tylko z opiekunami?

18 | adam

31. stycznia 2010 o 17:35

Avatar

Marcinie dla mnie przestało być miło jak wyciągnąłeś wobec mnie pośrednio oskarżenie jakoby przyłapanym złodziejom każę płacić z nawiązką byle tylko nie podać ich na policję. Takie myślenie jest nie na miejscu i tylko właśnie dlatego że jestem katolikiem powoduje że dalej dyskutuję z Tobą. Twoje odnoszenie się do chrześcijańskich przesłanek jest nie na miejscu. Jeszcze raz powtarzam Goliat pozbywa się problemu kosztem Dawida, tyle tylko że to Dawid w końcu zwycięża. Pozdrawiam.

19 | adam

31. stycznia 2010 o 17:44

Avatar

No i całkiem oddzielnie analogicznie odwracając sytuację: Co byś zrobił Marcinie gdyby okazało się że prezes spółdzielni (zakładając że jesteś mieszkańcem bloku) nagle za jakąś sowitą dotację dla mieszkańców postanowił w drodze jakichś dziwnych przypadków wyeksmitować Ciebie z mieszkania np. do lokum przy ul. Barszczańskiej bądź Dojnowskiej. Cała sytuacja oczywiście jest science fiction bo w rzeczywistości coś takiego by się nie zdarzyło ale chodzi mi o skutek zaistniałej sytuacji. Więc co byś zrobił gdybyś się tam w taki sposób znalazł. Czy też chwaliłbyś prezesa że dzięki temu spółdzielnia mogłaby obniżyć czynsze i mieszkańcy by na tym skorzystali?

20 | jacrom2

31. stycznia 2010 o 18:28

Avatar

c.d. do “Wujka Dobra Rada”.Najprawdopodobnie w tym roku zostanie wykonany parking przy ul.Sportowej naprzeciw bloku nr24 .Miejsce na parking było przewidziane wzdłuż bloku nr8 przy ul.Powst. Stycz. /od strony ulicy/.Wskutek protestu, który złożyli mieszkańcy tego bloku do Zarzadu S-ni /kilkadziesiąt podpisów/ Zarzad odstąpił od tego projektu.Nie wiem czy Panu jest wiadome,że został dokonany podział geodezyjny terenu S-ni,pod kątem tworzenia wspólnot mieszkaniowych.O przeznaczeniu terenu należącego do poszczególnych budynków,będą decydowali jego mieszkańcy.Z tego tez juz skorzystali mieszkańcy bloku nr8.Do decyzji mieszkańców bloku nr6A będzie należało przeznaczenie terenu przy ich budynku od strony ulSłowackiego.
Przed wybudowaniem ogrodzenia gimnazjum od strony ul.Powst.Stycz. naprzeciw bloku nr22,byłem z ówczesnym przewodniczącym Rady Nadzorczej u Burmistrza z prośbą o wybudowanie ogrodzenia w odległości 2-3m od krawężnika ulicy,celem możliwości wykonania tam parkingu.Otrzymaliśmy zdecydowane “NIE” z uzasadnieniem:boisko byłoby zbyt blisko ogrodzenia.Nie było zaproszenia do rozmowy o rozwiązaniu pozytywnym tego tematu.Rozwiązanie takie bylo mozliwe.Wystarczyło postawienie siatki,tak jak to rozwiązano przy I LO od strony ul.Krakowskiej.
Co “do zrobienia czegoś pożytecznego mieszkańcom S-ni”,to m.inn.byłem jednym z wnioskodawcawców i dążyłem do realizacji przez Zarzad S-ni inwestycji ocieplenia budynków;w 2007r wystapiłem z wnioskiem o poprawe bezpieczeństwa w ruchu drogowym skrecającym w Nowosiółkach w lewo do Choroszczy.Co zostało wykonane z pożytkiem dla wszystkich użtkowników dróg.
Pzdrawiam.
P.S.Jeżeli Pan się spotka ze stwierdzeniem,że nie było innej alternatywy niz budowa kotłownina gaz,to będzie kłamstwo.Ale to już inny temat.

21 | WUJEK DOBRA RADA

1. lutego 2010 o 08:49

Avatar

Panie jacrom2. Piękna laurka. I chwała Panu za to. Jak rozumiem w tym roku nie ma co liczyć na plac zabaw i miejsca parkingowe ze strony Spółdzielni. A mi właśnie chodziło tylko o uzyskanie odpowiedzi tak lub nie.
Jeśli chodzi o mieszkania socjalne, to przyjęcie 5 ludzi wymagających pomocy wzbudziło wielkie oburzenie mieszkańców sąsiednich posesji. Pana propozycja aby gmina przejęła i utworzyła w tym budynku mieszkania socjalne dla mieszkańców Choroszczy (np. 10 rodzin – ok. 40 osób) spowoduje zapewne dużo większe zamieszanie. Jestem ciekaw jakby się Pan czuł i co mówił gdyby to tuz obok Pana wybudowano mieszkania socjalne. Pozdrawiam.

22 | Ola

1. lutego 2010 o 11:04

Avatar

A dlaczego nic się nie dzieje na terenach dawnych ogródków działkowych odebranych osobom które je uprawiały? Ani te osoby nie korzystają , ani spółdzielcy, ani mieszkańcy. kiedyś słyszałam ,że Spółdzielnia miała tam zrobić drogę dojazdową z parkingami. Może jest ktoś zorientowany w tym temacie?

23 | Marcin

2. lutego 2010 o 13:49

Avatar

Jeśli chodzi o to posądzenie p.Adamie,że każecie płacić więcej złodziejom to napisałem że jest to przypuszczenie (użyłem sformułowania,,podobno”) gdyż tak sytuację opowiadała jedna z Waszych ekspedientek.I chodziło tu o jednorazowy przypadek ,a nie regułę.
Po drugie skończmy z tymi słowami ,,kosztem Choroszczy” gdyż o jakich konkretnie kosztach jest mowa skoro to mają nie być mieszkania socjalne? Chyba tylko może chodzić o społeczne bo szpital na tym zarobi a i parę miejsc pracy przybędzie skoro mają zatrudniać tam terapeutów.
Co do zamieszkania na Dojnowskiej czy też Eliasza to jeżeli bym nie płacił za mieszkanie to mógłbym mieć pretensje tylko do siebie. Bo jeżeli ktoś nie ma długów czemu miałby być wyrzucony?A na Dojnowskiej byłem i wiem,że nie wszyscy są źli czy zdemoralizowani. TY Adamie natomiast uogólniasz i wrzucasz wszystkich do jednego worka a to ogólnie mówiąc nieładnie. To tak jakby powiedzieć,że po ulicach Choroszczy chodzą sami umysłowo chorzy.
Po drugie p.Adamie co też mnie wkurza to ,że już tych ludzi co mogą zamieszkać obok Was skazaliście i potępiliście. Przecież jeśli ktoś namaluje coś sprayem na Waszym bloku będzie na nich,choć popisanych murów wokół Was nie brakuje i większość zrobiła młodzież z naszego miasta.O co najgorsze będziecie posądzać ich, a to nie fair. Zawsze będę przeciwko społecznemu wykluczaniu i dopóki nie przedstawicie konkretnych argumentów (a nie histerii typu zdewastują chodniki,samochody, fasadę budynków,gwałty) racje będzie po mojej stronie.Wasza histeria przypomina trochę histerię z ponownym otwarciem sklepu ,,Dominik”
Choć właściciel wcale nie miał zamiaru robić sklepu całodobowego ludzie na ogół starsze panie robiły jakieś listy z petycjami bo wyobrażały sobie tabuny pijaków na klatkach schodowych i w piwnicach.

24 | adam

3. lutego 2010 o 14:58

Avatar

No i tu wracamy do sedna sprawy. po pierwsze oczekujesz akceptacji mieszkańców Choroszczy, mimo że takiej akceptacji nie otrzymali w rodzimym mieście, po drugie jestem osobą wolną i żyję w kraju demokratycznym więc mam prawo wyboru i mogę nie zgadzać się z czymś kto mi pragnie narzucić, wybór jest całkowicie świadomy bez jakiejkolwiek spolegliwości którą widzę u Ciebie.Po trzecie cytuję Twoją wypowiedź “Przecież w Chortenie Bis złapaliście mieszkankę naszego miasta i nawet nie wezwaliście policji tylko kazaliście jej zapłacić sporo więcej niż miała za rzeczy przy sobie. Czyli może dalej kraść po innych sklepach w Choroszczy aby nie u Was?” – i albo jestem ślepy albo nie ma w tej wypowiedzi słowa “podobno” jak sugerujesz a co za tym idzie jest to pomówienie więc po raz kolejny proszę Cię abyś te słowa odwołał. po czwarte mam prawo czuć się zagrożony faktem narzucenia mi bez mojej zgody “sąsiadów” z przymusu więc mam prawo protestować. I po piąte nie mam zamiaru drążyć dyskusji z osobą która potrafi zauważyć źdźbło w oku innych na belkę w swoim oku nie patrząc.