27 marzec, 2010

Czy w Choroszczy jest bezpiecznie? Sonda!

Zamieszczony przez: admin w: MIASTO I GMINA|REGION

Tym razem pytamy Was, czy czujecie się w Choroszczy bezpiecznie. Czy nasze miasteczko i okoliczne wsie to spokojne miejsce do życia, czy też mogłoby być lepiej pod tym względem. Czy Policja w Choroszczy ma u nas wiele pracy?

Wydaje się, że nie jest źle. Sądząc po raportach do Kroniki kryminalnej przekazywanych nam przez Policję w Choroszczy, głównym zmartwieniem naszych stróżów prawa są pijani kierowcy i wypadki drogowe. Czasem zdarzają się też kradzieże: mniejsze (np. telefonów komórkowych, sprzętu elektronicznego) i większe (bardzo popularna w naszej gminie – kradzież drzewa z lasów i materiałów budowlanych).

Także nowo przybyli mieszkańcy Choroszczy często podkreślają, że jest tu dużo bezpieczniej niż w Białymstoku. W porównaniu z niektórymi białostockimi dzielnicami Choroszcz to oaza spokoju. 

Oczywiście zdarzają się też poważniejsze zdarzenia, np. włamania do sklepów, czy – głośna przed kilku laty – kradzież w Centrum Kultury w Choroszczy. Także latem osiedla bloków stają się mniej bezpieczne – zwłaszcza wieczorami, gdy miejscowa młodzież długo biesiaduje po zakrapianych imprezach.

A jakie są Wasze odczucia i doświadczenia? Czy czujecie się bezpieczni w Choroszczy? Jakie są najniebezpieczniejsze miejsca w naszym mieście? Czy jesteście zadowoleni z pracy lokalnej Policji? Zapraszamy do głosowania i dyskusji. (IH)

[poll id=”8″]

Chcesz dodać komentarz? Jak napiszesz tekst w formularzu, naciśnij brązowy przycisk poniżej:) Nie musisz wpisywać adresu e-mail.

10 komentarzy o artykule pt. "Czy w Choroszczy jest bezpiecznie? Sonda!"

1 | n

1. marca 2010 o 16:38

Avatar

W porównaniu z dużymi miastami napewno jest bezpieczniej. Myślę że problem jest inny – dużo w naszym miasteczku wandali. Co rusz jakieś ściany są pomazane, znaki powyginane, śmietniki latają po trawnikach itp. Niby to szczegół ale takie rzeczy zmniejszają komfort zamieszkiwania.

2 | PogromcaToalet

22. marca 2010 o 18:04

Avatar

pisze się “na pewno” a nie “napewno”
przed “że” stawiamy przecinek.

3 | n

25. marca 2010 o 20:42

Avatar

a zdania zaczyna się z dużej litery

4 | jan

28. marca 2010 o 21:48

Avatar

Zdań nie należy zaczynać spójnikami.
Odbiegliśmy wszyscy od zasadniczego tematu.

5 | pedagożka

28. marca 2010 o 23:32

Avatar

Rynek się uspokoił, nic strasznego się nie dzieje, nawet psy za bardzo nie hałasują 😉 Może zmiana nastąpiła po zamknięciu knajpy? Egipskie ciemności na ‘blokach’ są zatrważające! Czy jeszcze tam nikogo nie potrącono? Ogólnie jest ok. W parku już ‘pan na haju’ nie straszy… Nie raz widziałam tam patrole. Z perspektywy dorosłych na pewno nie jest źle.

Mam jednak jeden poważny zarzut! Chodzi o to:

PRZYZWOLENIE NA PUBLICZNE PIJAŃSTWO!

Wydaje mi się, że policja lekceważy już tych znajomych lokalnych pijaczków, bo wiedzą, że są niegroźni i ‘nie do wytępienia’. Inni – sąsiedzi, znajomi też. A DZIECI? Kto myśli o tym, że dzieci boją się tych facetów z piwami na co drugim rogu osiedla, że nie zawsze dla dziecka jest to znajomy Kazio, Juzio, albo tatuś koleżanki, ale nieprzewidywalny ZŁY PAN? Latem dzieciak spędza prawie cały dzień na podwórku, widzi dużo więcej niż mama z okna, napotyka co raz jakąś obszczymordę ckliwe zwaną ‘pijaczkiem’. Dzieci w piaskownicy, a obok na ławce browar-imprezka, na huśtawce, a obok za krzaczkiem koleś wysikuje browarek, na karuzeli, a tuż za nią puszki się walają. Raz, że dziecko boi się takich gości placów zabaw, dwa (może gorsze nawet!) przyswaja nasze polskie alkoholowe normy społeczne! Jestem przekonana, że na wakacjach każdy dzieciak spotka się z tym PRZYNAJMNIEJ raz w tygodniu. Interwencja to nie tylko sprawa policji, ale np świadome rodzicielstwo.

6 | W

3. kwietnia 2010 o 14:29

Avatar

Nic dodać, nic ująć. Nie ma nic przyjemnego w siedzeniu i czekaniu na autobus w otoczeniu kilku osób, nazwijmy to ostro zalanych. Idąc do sklepu zawsze się spotka zapijaczone gęby, które to tylko czekają jak tu 2zł wyciągnąć na kolejnego winiaka. Panowi policjiancji zacznijcie egzekwować zakazy picia w miejscach publicznych. Zamiast ciągłych pouczeń może tak sprawa na kolegium, jak nie jedna to następna i do skutku.

7 | Olka

5. kwietnia 2010 o 14:58

Avatar

Niby racja, ale muszę przyznać, że ci panowie spod sklepu nie raz i nie dwa mi drzwi do sklepu otworzyli, a o kasę jak żyję nikt nigdy mnie nie prosił.

8 | W

6. kwietnia 2010 o 07:24

Avatar

Widzisz, właśnie takiego podejścia nie lubię. Skoro jest przepis, który zabrania spożywania alkoholu w miejscach publicznych to należy go egzekwować. To, że panowie otwierają drzwi, mówią ładnie dzień dobry nie jest dla mnie argumentem. Przyjemniej i bezpieczniej jest wejść do sklepu, przejść po chodniku gdy wokół nikt się nie “zatacza”. Jak wspomniała “pedagożka” nasze dzieci to wszystko widzą, robią z nami zakupy itp. Dziecko jest jak gąbka – chłonie z otoczenia wszystkie zachowania z którymi ma do czynienia i które widzi wokół.
P.S.
Wszystkie powywracane śmietniki, pogięte znaki i inne atrakcje w naszym mieście są rezultatem powrotów do domu tychże panów ze sklepu. Zarówno Ty jak i ja płacimy za naprawę tego wszystkiego.

9 | dominika

8. kwietnia 2010 o 12:30

Avatar

nie jest bezpiecznie

10 | nemo