29 kwiecień, 2015

Już 2 maja finał Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

Zamieszczony przez: Centrum Kultury w: KRAJ|SPORT

Zacięta rywalizacja młodych piłkarzy (fot. A. Kraszewski)

Zacięta rywalizacja młodych piłkarzy (fot. A. Kraszewski)

Triumfatorów XV edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” poznamy 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie. Decydujące mecze zostaną rozegrane bezpośrednio przed finałem Pucharu Polski i wyłonią mistrzów Polski w kategoriach U-10 i U-12 wśród dziewcząt i chłopców. Na zwycięzców czeka upragniony Puchar Tymbarku oraz zaproszenie na mecz eliminacji mistrzostw Europy pomiędzy Polską i Gruzją.

STADION NARODOWY DLA NAJLEPSZYCH

Z ponad 270 tysięcy dzieci zgłoszonych do tegorocznej edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” w grze pozostało blisko 800 najbardziej utalentowanych piłkarsko dziewcząt i chłopców w Polsce. To najlepsi z najlepszych – mistrzowie wszystkich województw w kategoriach U-10 i U-12. Ich zmagania i popisowe akcje obejrzymy podczas Finału Ogólnopolskiego, który rozegrany zostanie w dniach 30 kwietnia – 2 maja w Warszawie. Zwycięzców XV edycji poznamy 2 maja na Stadionie Narodowym, na który tego dnia zwrócone będą oczy wszystkich sympatyków futbolu w Polsce. Przez cały dzień ten największy obiekt sportowy w kraju tętnił będzie ogromem piłkarskich emocji i atrakcji, które czekać będą na kibiców oraz rodziny, chcące spędzić majówkę aktywnie i w sportowej atmosferze. Wydarzeniem dnia będą mecze finałowe Pucharu Tymbarku oraz finał Pucharu Polski, który zostanie rozegrany tuż po rozgrywkach dzieci. W przerwach między meczami  Turnieju wystąpią takie gwiazdy jak Margaret, Tomasz Dolski oraz Grzegorz Hyży.

Zanim dziewczęta i chłopcy wybiegną na boiska, 30 kwietnia nastąpi uroczyste otwarcie i losowanie grup na Placu Defilad w Warszawie. Jeszcze tego samego dnia dzieci rozpoczną rywalizację sportową rozgrywając na boiskach bocznych Legii Warszawa i Agrykoli pierwsze mecze grupowe. Kolejne mecze fazy grupowej oraz pucharowej zostaną rozegrane w dniu 1 maja na wspominanych obiektach.

Finał tegorocznej rywalizacji o Puchar Tymbarku rozegra się 2 maja na murawie Stadionu Narodowego gdzie odbędą się mecze o 3. miejsce oraz mecze finałowe, które zdecydują o tym, kto zdobędzie Puchar Tymbarku oraz tytuł mistrzów Polski.

Przed nami Wilki Finał XV Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Będzie to wyjątkowy pokaz piłkarskich umiejętności, gry zespołowej, ale przede wszystkim niesamowitego zaangażowania i pasji. Wśród tegorocznych finalistów z pewnością są przyszli reprezentanci Polski. Historia turnieju pokazuje, że jest on nie tylko fantastyczną przygodą piłkarską, ale może być również początkiem prawdziwej kariery sportowej na miarę Arkadiusza Milika. Zdobywców Pucharu Tymbarku już po raz drugi poznamy na Stadionie Narodowym, co sprawia, że Turniej, którego od 9 lat jesteśmy głównym sponsorem ma najbardziej niezwykły finał, jaki tylko każde dziecko mogłoby sobie wymarzyć – powiedział Krzysztof Pawiński, prezes zarządu Grupy Maspex Wadowice i współwłaściciel firmy Tymbark.

Zapytano mnie ostatnio, dlaczego warto wziąć udział w turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”? Warto, bo to fantastyczna przygoda kończąca się w magicznym miejscu. W miejscu zdecydowanie najważniejszym w kraju, jeśli chodzi o infrastrukturę. W miejscu, w którym gra reprezentacja Polski, w którym rozgrywany jest finał Pucharu Polski. Oby w przypadku niektórych zawodników był to świetny prognostyk na przyszłość, bo może to im będzie dane zagrać na takim poziomie? Warto, bo nasz turniej, to możliwość konfrontacji z najlepszymi w Polsce w fantastycznych warunkach. Trenerzy, zawodnicy, rodzice nie muszą się o nic martwić, bowiem zawody są perfekcyjnie przygotowane. Turniej ogląda się bardzo przyjemnie. Jestem przekonany, że uczestniczy się w nim z jeszcze większą przyjemnością. To piłka nożna w pełni tego słowa znaczeniu. Spontaniczna, żywiołowa. Nie ma w tym żadnego kunktatorstwa. Momentów, kiedy zawodnicy myślą, aby już nie grać w piłkę, bo wygrywają. Nie! Nawet przy wyniku 0:1 biegną po futbolówkę tak, jakby od tego zależało istnienie całego świata! To kapitalna sprawa! Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to znakomity moment, aby zakochać się w piłce nożnej już na całe życie. Zostać zawodowym piłkarzem, a jeżeli nie, to kibicem lub kimś, kto sport wspiera. Już nie mogę się doczekać wielkiego finału na Stadionie Narodowym – powiedział Marcin Dorna, trener reprezentacji Polski U-21 .

Wszyscy, którzy nie znajdą się 2 maja na Stadionie Narodowym będą mogli obejrzeć finałowe mecze Turnieju za pośrednictwem transmisji internetowej na stronie www.zpodworkanastadion.pl

NAGRODA GŁÓWNA

Zwycięzcy tegorocznej edycji Turnieju obejrzą mecz eliminacji do Mistrzostw Europy we Francji pomiędzy Polską i Gruzją, który zostanie rozegrany 13 czerwca na Stadionie Narodowym w Warszawie. Będzie to niezwykle emocjonujący i ważny dla reprezentacji Polski mecz, gdyż jego stawką będzie utrzymanie pozycji lidera w grupie eliminacyjnej, a zwycięstwo przybliży podopiecznych Adama Nawałki do awansu na mistrzostwa rozgrywane we Francji.

turniej przyszłych Reprezentantów Polski

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to największe rozgrywki dla dzieci w wieku szkolnym w Europie. Organizatorem Turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, a głównym sponsorem od dziewięciu lat jest firma Tymbark. Celem Turnieju jest zachęcanie uczniów szkół podstawowych do uprawiania sportu, wyłanianie piłkarskich talentów oraz spełnianie dziecięcych marzeń.

Podczas swojej 15-letniej historii Turniej był początkiem piłkarskiej przygody dla wielu obecnych reprezentantów Polski różnych kategorii wiekowych: Arkadiusza Milika, Marcina Kamińskiego, Piotra Zielińskiego, Tomasza Kędziory, Bartosza Salamona, Bartosza Bereszyńskiego, Gracjana Horoszkiewicza, Igora Łasickiego, Karola Żwira, Filipa Jagiełło, Michała Bartkowiaka, oraz Pauliny Dudek.

SZCZEGÓŁOWY WYKAZ DRUŻYN STANOWIĄCYCH REPREZENTACJE POSZCZEGÓLNYCH WOJEWÓDZTW

WOJEWÓDZTWO

U-10 CHŁOPCY

U-10 DZIEWCZYNKI

U-12 CHŁOPCY

U-12 DZIEWCZYNKI

DOLNOŚLĄSKIE

UKS Kiełczów Academy

UKS Wołów

UKS Gryf Świdnica

UKS Pęgów

KUJAWSKO-POMORSKIE

SP Pakość

UKS Tęcza SP 12 Bydgoszcz

SP 69 Bydgoszcz

UKS Szóstka Inowrocław

LUBELSKIE

Puławiak Puławy

UKS Piątka Plus Biała Podlaska

AP TOP 54 Biała Podlaska

UKS Piątka Plus Biała Podlaska

LUBUSKIE

UKS 4 Kostrzyn nad Odrą

MUKS Stilon Gorzów

SP Sława

MUKS Stilon Gorzów

ŁÓDZKIE

MGUKS Pogoń Zduńska Wola

SP Maków

UKS SMS Łódź

SP2 Opoczno

MAŁOPOLSKIE

UKS 1811 Tarnów

UKS Dwójka Skawina

SP 5 Oświęcim

UKS Skawina

MAZOWIECKIE

UKS Orły Zielonka

MUKS Praga Warszawa

MUKS Unia Warszawa

UKS Ząbkovia Ząbki

OPOLSKIE

Piąteczka Krapkowice

UKS Biała Nyska

UKS Rodło Opole

UKS Biała Nyska

PODKARPACKIE

MOSiR Orlik Nowa Dęba

SP Łowisko

SMS Mielec

UKS Stalowa Wola

PODLASKIE

SP 5 Białystok

Łomżyczki Łomża

SP 37 Białystok

UKS Orlik Brańsk

POMORSKIE

AP JFA Przechlewo

ZS 1 Kałdowo

PSP 1 Starogard Gdański

UKS Delta Nowy Stan

ŚLĄSKIE

MUKP Dąbrowa Górnicza

Tygryski Świętochłowice

SP 13 Żory

Gol Częstochowa

ŚWIĘTOKRZYSKIE

Siódemka Skarżysk-Kamienna

SP Baćkowice

Juventa Starachowice

UKS Kunów

WARMIŃSKO-MAZURSKIE

UKS Rona 03 Ełk

SP 18 Olsztyn

SP4 Iława

UKS Kormoran Brzydowo

WIELKOPOLSKIE

SP 1 Poznań

SP Krobia

UKS Śrem

SP Kawnice

ZACHODNIOPOMORSKIE

Football Academy Szczecin

UKS Orzeł 2010 Wałcz

SP 51 Szczecin

UKS SP Orzeł 2010 Wałcz

 

Patronat honorowy nad XV edycją Turnieju sprawuje Małżonka Prezydenta RP Pani Anna Komorowska. Patronat nad rozgrywkami objęły również: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz UEFA Grassroots.

Patronat medialny: Radio Zet, TVN, Bravo Sport, Onet, Echo Dnia, Express Bydgoski, Gazeta Krakowska, Gazeta Lubuska, Gazeta Olsztyńska, Gazeta Wrocławska, Kurier Lubelski, Kurier Szczeciński, Nasze Miasto Gdańsk, Nasze Miasto Katowice, Nasze Miasto Łódź, Nasze Miasto Poznań, Nasze Miasto Warszawa, Nowa Trybuna Opolska, Nowiny i Futbol.pl.

Partnerem XV edycji Turnieju jest firma Reporter Young.

Szczegółowe informacje o Turnieju znajdują się na stronach:

www.zpodworkanastadion.pl oraz www.pzpn.pl

ip/r

Zapraszamy do dyskusji na profilu "Gazety..." na Facebooku o artykule pt. "Już 2 maja finał Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”"

Orlik w Choroszczy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

BiKeR w Choroszczy

Poradnik Pasażera BKM

Rozkład linii Choroszcz – Pańki – Kruszewo

Komunikacja Miejska

POLONA.PL – Cyfrowa Biblioteka Narodowa

Ścieżka edukacyjna “Śladami powstania styczniowego – Choroszcz i okolice” – pobierz i zwiedzaj

Gazeta w Choroszczy na Facebooku

E-mail do redakcji

gazeta@choroszcz.pl

Kategorie


Biuro firmy KOBA w Choroszczy już otwarte!

Godziny otwarcia: Pn, Śr, Pt: 9:00-16:00

Wt, Czw: 11:00-18:00

Budżet Obywatelski 2016

Reklama

Wydarzy się wkrótce … i trochę później:

09.06.2015, 17:00 - Nordic Walking - Spacer po Zdrowie

10.06.2015, 19:00 - spektakl pt. „Mury zamiast mostów”

12.06.2015, 18:00 - X Jubileuszowy Koncert Uczniów Michała Szymczuka oraz klasy gitary klasycznej Piotra Koguta w Muzeum Wnętrz Pałacowych

13.06.2015 - odpust św. Antoniego

19-21.06.2015 - XXXIV Dni Choroszczy

20.06.2015, godz. 8:00 - 12:00 - dyżur PSZOK-u w Choroszczy przy ul. Adama Mickiewicza 28D

04.07.2015, godz. 8:00 - 12:00 - dyżur PSZOK-u w Choroszczy przy ul. Adama Mickiewicza 28D

18.07.2015, godz. 8:00 - 12:00 - dyżur PSZOK-u w Choroszczy przy ul. Adama Mickiewicza 28D

08.08.2015, godz. 8:00 - 12:00 - dyżur PSZOK-u w Choroszczy przy ul. Adama Mickiewicza 28D

09.08.2015 - XXVI Jarmark Dominikański

15.08.2015 - Dzień Wojska Polskiego

22.08.2015, godz. 8:00 - 12:00 - dyżur PSZOK-u w Choroszczy przy ul. Adama Mickiewicza 28D

22.09.2015 - VI Jam Session w Stajni

05.09.2015, godz. 8:00 - 12:00 - dyżur PSZOK-u w Choroszczy przy ul. Adama Mickiewicza 28D

06.09.2015 - XVI Dzień Ogórka w Kruszewie

19.09.2015, godz. 8:00 - 12:00 - dyżur PSZOK-u w Choroszczy przy ul. Adama Mickiewicza 28D

03.10.2015, godz. 8:00 - 12:00 - dyżur PSZOK-u w Choroszczy przy ul. Adama Mickiewicza 28D

17.10.2015, godz. 8:00 - 12:00 - dyżur PSZOK-u w Choroszczy przy ul. Adama Mickiewicza 28D

23.10.2015 - Europejski Dzień Seniora

07.11.2015, godz. 8:00 - 12:00 - dyżur PSZOK-u w Choroszczy przy ul. Adama Mickiewicza 28D

11.11.2015 - Święto Niepodległości

21.11.2015, godz. 8:00 - 12:00 - dyżur PSZOK-u w Choroszczy przy ul. Adama Mickiewicza 28D

03.12.2015 - odbiór śmieci wielkogabarytowych z posesji w zabudowie jednorodzinnej w gminie Choroszcz

05.12.2015, godz. 8:00 - 12:00 - dyżur PSZOK-u w Choroszczy przy ul. Adama Mickiewicza 28D

19.12.2015, godz. 8:00 - 12:00 - dyżur PSZOK-u (Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych) w Choroszczy przy ul. Adama Mickiewicza 28D

Poznaj Miejsko-Gminne Centrum Kultury I Sportu w Choroszczy – naszego wydawcę

Archiwum

Widzisz potrzebujących – zadzwoń