16 kwiecień, 2010

Gazeta w Choroszczy i Centrum Kultury na Facebooku

Zamieszczony przez: admin w: KULTURA

Gazeta w Choroszczy oraz Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Choroszczy idą z duchem czasu i utworzyły swoje konta w popularnym serwisie społecznościowym Facebook. Możecie dołączyć do grona naszych znajomych:)

Profil Centrum Kultury nazywa się M-gck Choroszcz, zaś naszej gazety – Gazeta W Choroszczy. Zapraszamy wszystkich do powiększenia grona naszych znajomych. (IH)

43 komentarze o artykule pt. "Gazeta w Choroszczy i Centrum Kultury na Facebooku"

1 | życzliwy

17. kwietnia 2010 o 21:08

Avatar

A może szanowna Pani redaktor napisałaby o zniszczonych w skutek “poprawnego” odśnieżania chodnikach w Choroszczy. Czy nasz ukochany burmistrz podjął jakieś kroki w sprawie odzyskania odszkodowań za zniszczenia???
Czy może jednak jest tak, że swoim znajomym takie “wpadki” za kilkadziesiąt tysięcy złotych się odpuszcza?

2 | Rysio

18. kwietnia 2010 o 00:23

Avatar

Myślę że jak byś napisał na maila Pani Redaktor o tym problemie, w oka mgnieniu obszerny materiał na temat wraz z wypowiedziami przedstawicieli firmy i władz miasta by się pojawił

3 | Marcin

18. kwietnia 2010 o 19:26

Avatar

Rysio artykuł by się pojawił,albo i nie. Ostatnio podawane były dwa ważne rankingi. Jeden dotyczył rankingu gmin pod względem wykorzystania środków unijnych. Drugi ranking dotyczył atrakcyjności terenów pod inwestycje w województwie podlaskim. W obu rankingach Choroszcz daleko. Może dlatego nie było wzmianki o tym w ,,Gazecie w Choroszczy”?

4 | admin

18. kwietnia 2010 o 19:54

Avatar

Artykuły w gazecie pojawiają się, jeżeli otrzymuję konkretne informacje, które mogę zweryfikować i przekazać Czytelnikom. Nie jestem wszechwiedząca i nie znam wyników wszystkich rankingów, podobnie – nie jestem w stanie śledzić stanu wszystkich chodników w Choroszczy. Dlatego, jeżeli macie jakiekolwiek ciekawe informacje (bardziej szczegółowe niż ta o chodnikach), to proszę o kontakt, najlepiej mailowy lub na GG. Można napisać anonimowo. Informacja i tak zostanie przeze mnie sprawdzona. Pozdrawiam serdecznie:)

5 | basia

18. kwietnia 2010 o 19:59

Avatar

Adminie, trzeba być ślepym, żeby nie widzieć zniszczonych w całej!!! Choroszczy chodników. Pozdrawiam i zachęcam do wizyty u okulisty 🙂

6 | Rysio

18. kwietnia 2010 o 21:06

Avatar

Może niech redakcja zatrudni reporterów, bo w dziale “o redakcji” widnieje tylko Redaktor naczelna, reszta piśmiennictwem się chyba nie zajmuje zważając że wszystkie artykuły są opatrzone inicjałami Pani Redaktor pod spodem. Osoby współpracujące współpracują chyba na tej zasadzie że piszą o działalności swoich stowarzyszeń, grup i tym podobnych.

7 | n

18. kwietnia 2010 o 22:25

Avatar

Potwierdzam iż jeśli napisze się do redakcji to można liczyć na reakcję na łamach gazety. Widzę że faktycznie chyba lepiej zatrudnić redaktorów niż liczyć na życzliwość czytelników ;/

8 | Marcin

19. kwietnia 2010 o 08:04

Avatar

Dziękuję za wyjaśnienie Pani redaktor.

9 | dociekliwa

19. kwietnia 2010 o 08:18

Avatar

n, ale dziwne jest to, że redaktor łaskawie może zareagować dopiero po napisaniu do niej. Ja rozumiem siedzieć na pensji u burmistrza, ale chodniki są zniszczone w całej Choroszczy. Przecież my wszyscy chodzimy, a redakcja tego nie widzi, czy też z powodu zależności finansowej nie CHCE i NIE MOŻE napisać. Bo władzuchnie trzeba w /ciach!/ włazić??? Pani redaktor czy taka jest prawda? Czy pomija Pani tematy niewygodne?

A może napisze Pani, kto sprzedał ziemię pod Biedronkę i na jakiej podstawie inwestor wykonał prace ziemne i porządkowe na działkach, bo chyba wszyscy mieszkańcy widzą czarną ziemię na działce gminy!!!

Od admin: zero wulgaryzmów, proszę

10 | Jasiek

19. kwietnia 2010 o 15:31

Avatar

Hej, co się stało z artykułem o aniołkach?
Była tam taka zagorzała dyskusja i jakoś nie mogę
go znaleźć.

11 | f

19. kwietnia 2010 o 17:41

Avatar

Ale cyrk! Usunęli artykół o “Aniołkach”! Co ksiądz zadzwonił ,żę rozgrzeszenia nie da?

12 | f

19. kwietnia 2010 o 17:42

Avatar

Sorry, miało być oczywiście “artykuł” 😛

13 | n

19. kwietnia 2010 o 18:17

Avatar

@dociekliwa – o pensji nie wiedziałem. Myślałem że “Gazeta” jest tworzona przy okazji prowadzenia M-GCK i jakaś tam niezależność istnieje. Skoro jednak jest zależna od miasta to nie ma co się dziwić. Takie realia… Co do aniołków – dziś czytałem że Polska to państwo wyznaniowe 🙂

14 | g

19. kwietnia 2010 o 18:26

Avatar

cenzura to początek końca gazety, ….. to nawet tutaj ksiądz rządzi?

15 | zoo

19. kwietnia 2010 o 18:37

Avatar

Cyrk i małpy swoje! nasze lokalne, na pewno to nie przypadek że zginą ten artykuł.

“Jak wspaniale zagryźć setę kiszonymi ogórkami
a w Gazecie Choroszcz czytać jak Jurka obsypują nagrodami!”

Kwas jest żrący i wypali nawet tęgi mózg,
władza chce czerwonej gwiazdy,
krzyczy więc komuno wróć!

16 | Gosia

19. kwietnia 2010 o 19:34

Avatar

Aż żal czytać te maile. Trudno żeby dziewczyna (pani reaktor) spędzała tyle czasu na pisaniu artykułow czy prowadzeniu tej stronki jako hobby. Gazeta jest super, strona internetowa jest bardzo popularna, świetna robota pani redaktor. I tak trzymać – głupimi mailami i wypowiedziami na forum sie nie przejmować!

17 | a

19. kwietnia 2010 o 20:41

Avatar

@Gosia
Przejmować się trzeba, bo łatwiej jest założyć konto na facebooku, niż zająć się np. wspomnianymi przez “życzliwego” zniszczonymi chodnikami. Ja osobiście wolę czytać o rzeczach istotnych, a nie o bzdetach.

18 | g

19. kwietnia 2010 o 21:20

Avatar

a ja jestem ciekaw ile wynosi taka pensja za prowadzenie tej gazety? myślę że to nie powinno być chyba jakąś tajemnicą skoro idzie z budżetu gminy?

19 | K.

20. kwietnia 2010 o 00:56

Avatar

No własnie, ciekawe ile wynosi pensja pani redaktor? Czy to tajemnica? Zastanawiam sie czy jest to suma podobna do pieniedzy które dostają dziennikarze w gazetach Białostockich (2, 3 tysiące złotych). Plus dodatki za funkcję… Czy może Pani się łaskawie ustosunkować do pytań?

20 | Olaa

20. kwietnia 2010 o 05:57

Avatar

Do K
Myślę, że to trochę niezręcznie pytać o zarobki Pani Redaktor. Czy pracownicy gminy ujawniają dobrowolnie ile zarabiają? Nie! Robią to tylko ci, którzy muszą.
Zresztą uważam, że pieniądze w kwocie 2-3 tys. zł. nie są żadną ekstrawagancją za pracę w mediacxh. I jeszcze jak się nie ma współpracowników. Bo tak to wygląda. Pozdrowienia dla Pani Redaktor. Dobra robota:-)

21 | Adam

20. kwietnia 2010 o 06:28

Avatar

Ludzie, przecież wiadomo że nikt za darmo nie będzie robił, jeżeli chodzi o pieniądze to wątpię czy są to jakieś wielkie- bardziej myślę że zasłużone bo za tak wzorowe prowadzenie nawet przy burmistrzowskiej cenzurze jest jako tako w miarę obiektywna. Pozdrawiam panią redaktor i życzę dalszego rozwoju gazety.

22 | f

20. kwietnia 2010 o 07:19

Avatar

Szczególnie dobra robota to usunięcie artykułu o “Aniołkach ” i komentarzy mieszkańców. taka dobra ,że chyba premia będzie… ciekawe od kogo?

23 | Hans Kloss

20. kwietnia 2010 o 07:55

Avatar

Chodniki jakie są każdy widzi, więc czy tak tęsknicie za owymi dziurami by jeszcze w domu zdjęcia owych zobaczyć?
Pensja 2-3 tysiące? no no dobre pieniądze, ale adekwatne do wkładu pracy w gazetę, tę gazetę

24 | życzliwy

20. kwietnia 2010 o 09:12

Avatar

Ja chciałbym, żeby wyjaśniono sprawę zniszczonych koparką chodników na ul. Mickiewicza, Powstania Styczniowego, Branickiego, Rynku 11-go listopada itd. Praktycznie w całej Choroszczy. Może pan burmistrz będzie miał odwagę (jeśli jeszcze tego nie zrobił) pociągnąć do odpowiedzialności firmę swojego kolegi?

25 | Marcin

20. kwietnia 2010 o 11:37

Avatar

Co Wy chcecie? Proboszcz mógł drogę zamknąć dla TIR-ów to i artykuł o aniołach mógł zniknąć. A myślałem,że żyjemy w wolnym państwie.

26 | jasiek

20. kwietnia 2010 o 17:05

Avatar

Ludzie jeśli myślicie że ktokowliek oprócz Dyrektora MGCK w Choroszczy zarabia w granicach 3 tyś to pogratulować wyobraźni! Wiadomo wszem i wobez, że najwięcej w urzędach miejskich zarabiają starzy wyjadacze. Młodzi odwalają za nich lwią część pracy i dostają całe g. Cały splendor i tak spada na tych na najwyższych stołkach, a ochrzan jak po wpisach wyżej widać na maluczkich. Macie coś przeciwko treściom zawartym w gazecie to zgłoście się do dyrektora MGCK lub do Burmistrza naszej mieściny. Pani redaktor robi co może żeby ta gazeta miała ręce i nogi i była w miarę niezależna> jeśli byście zamienili się znią miejscami wiedzielibyście jakie to trudne.

27 | Borewicz

20. kwietnia 2010 o 17:50

Avatar

To tam poza Redaktorką z Gazety pracują jacyś młodzi ludzie? Mi M-GCK zawsze kojarzyło się z kadrą o średniej wieku 45 lat. A co do zgłaszania uwag może da to jakiś efekt, wszakże wyborami Jesień się zaczyna. Tyle lat tu się nic w kadrze rządzącej nie zmieniło, że na pewno teraz przypomną sobie o ludziach by kolejne lata na stołkach posiedzieć. Radny wierzy w sprawy sedno, wszak mu nie jest wszystko jedno (zwłaszcza przed wyborami)

28 | Jaremi Wincenty Aleksander Walewski

20. kwietnia 2010 o 18:44

Avatar

Słyszałem że z szacunkiem dla Pani Redaktor, że wiadomo że publikuje to co jej każą, bo inaczej pożegnała się z pracą. (wiadomo urząd płaci, urząd wymaga) Póki ludzie proboszcza się nie zmienią na niezależnych, to nie ma co tu mówić o obaleniu cenzury. Chyba że pani redaktor rzuci to bez żalu, i nie będzie już dawała się wciągać w manipulacje Jury i Leszka

29 | Życzliwy

20. kwietnia 2010 o 19:08

Avatar

ja się jeszcze raz pytam, i za pośrednictwem gazety proszę p. Burmistrza o odpowiedź, czy coś zrobi w sprawie zniszczonych chodników. I nie chodzi tu o dyrdymały, bo jakby mi na posesji ktoś zniszczył chodnik, to pozwałbym go do sądu i domagał się odszkodowania. To, że coś jest publiczne, to nie znaczy, że można sprawę bagatelizować. Jeden krawężnik kosztuje ok 27 zł netto bez robocizny. Jeśli uszkodzonych jest ok 100 krawężników, to mamy stratę w materiale ok. 2700 zł. A płytek chodnikowych uszkodzonych jest kilakset, bo te białe rysy na płytkach to uszkodzenia. Koszt wymiany kilkuset metrów kwadratowych chodnika, to około KILKADZIESIĄT TYSIĘCY ZŁOTYCH!!! Po następnej zimie mogą popękać i będzie to wymagało naprawy. KTO ZA TO ZAPŁACI???
Bardzo dobrze, że takie forum istnieje, bo szczerze wątpię, aby ktoś w ogóle to nagłośnił.

30 | Życzliwy

20. kwietnia 2010 o 19:09

Avatar

ja się jeszcze raz pytam, i za pośrednictwem gazety proszę p. Burmistrza o odpowiedź, czy coś zrobi w sprawie zniszczonych chodników. I nie chodzi tu o dyrdymały, bo jakby mi na posesji ktoś zniszczył chodnik, to pozwałbym go do sądu i domagał się odszkodowania. To, że coś jest publiczne, to nie znaczy, że można sprawę bagatelizować. Jeden krawężnik kosztuje ok 27 zł netto bez robocizny. Jeśli uszkodzonych jest ok 100 krawężników, to mamy stratę w materiale ok. 2700 zł. A płytek chodnikowych uszkodzonych jest kilkaset, bo te białe rysy na płytkach to uszkodzenia. KOSZT NAPRAWY MOŻE WYNIEŚĆ NAWET KILKADZIESIĄT TYSIĘCY ZŁOTYCH!!! Po następnej zimie mogą popękać i będzie to wymagało naprawy. KTO ZA TO ZAPŁACI???

31 | Olka

20. kwietnia 2010 o 19:28

Avatar

Ale jak można winić panią redaktor, że nie ma współpracowników???? Przecież to nie ona wydziela etaty i na pewno wolałaby mieć zespół. Chyba nikt nie jest w stanie być wszędzie, wszystko przekazać i wszystkich zadowolić.

32 | Marcin

20. kwietnia 2010 o 20:18

Avatar

Nie wierzyłem w to, może nie chciałem wierzyć, ale to prawda. Artykuł o aniołakch zaginął. To już jest niestety niezła afera. Zresztą ten pewnie też niedługo zniknie…
To że Pani redaktor coś tam zarabia – nie bulwersuje, ale to że w zamian za to cenzuruję forum, to już jest przegięcie i to spore… szkoda gadać…

33 | ovsm

20. kwietnia 2010 o 23:52

Avatar

Nawet o NAJNIŻSZEJ KRAJOWEJ: 1317,- brutto, młody pracownik M-GCK może sobie POMARZYĆ!!!

Wszak to kultura… – Prawda Panowie?!

34 | jasiek

21. kwietnia 2010 o 06:19

Avatar

w kulturze to się robi w ramach wolontariatu! Bo jak inaczej nazwać zarobki młodych tam pracujących?! Tam dobrze zarabiają tylko ci co robią maślane oczka do Dyrektora MGCK. Wtedy to nawet narobić się nie trzeba, a premia będzie większa. Grunt to lizusostwo> na tym się zarabia. Starą Kadre powinni wymienić i zastąpić ja młodą z pomysłami i zapałem do pracy. To samo tyczy się biblioteki> gdzie atmosfera jest tak przyjazna, że aż nie chce się tam zachodzić.

35 | Kazimierz

21. kwietnia 2010 o 07:30

Avatar

Kultura, kultura, nasza swojska kultura
Co ją dzieci będą pisać wielką K
Kultura, kultura, nasza swojska kultura
Co przepustkę do Europy wszystkim da

Kultura, kultura, nasza swojska kultura
Co prostotą bije jak woźnicy bat
Kultura, kultura, nasza swojska kultura
Co niebawem na kolana rzuci świat

36 | borsuk

21. kwietnia 2010 o 07:48

Avatar

@życzliwy@ coś Ty się tak uczepił tych nieszczęsnych chodników? klepke to Ty sobie w mózgu wymień i poddaj renowacji.

37 | Adam

21. kwietnia 2010 o 08:26

Avatar

oj ludzie ludzie lubicie narzekać, zamiast docenić to że nie tylko plotkami do Was informacje dochodzą ale także za pośrednictwem internetowego wydania Gazety w Choroszczy, życzliwy jeżeli chcesz spytać Burmistrza zajrzyj na stronę http://www.choroszcz.pl weź stamtąd nr telefonu i zadzwoń, albo się umów. z tego co wiem Burmistrz przyjmuje interesantów bo taki jest jego obowiązek. Marcinie artykuł o aniołkach zaginął, bo moim zdaniem dyskusja na jego temat stała się bezcelowa, ale zapewniam Cię że aniołki mają się dobrze zawsze można na nie popatrzeć w kościele. Pozdrawiam

38 | f

21. kwietnia 2010 o 09:31

Avatar

Dyskusja bezcelowa bo nie po myśli proboszcza i tyle w temacie. Gdyby były same “ochy” i “achy” to artykuł o Aniołkach dłuuugo byłby na pierwszej stronie.

39 | NAS

21. kwietnia 2010 o 09:46

Avatar

“Marcinie artykuł o aniołkach zaginął, bo moim zdaniem dyskusja na jego temat stała się bezcelowa”

BZDURA! Krytyki proboszcz nie umie przyjąć, zamiast posłuchać co boli część parafian, trzeba stłumić ich głos, głos nastrojów i siać propagandę jeszcze lepszą niż robili sowieci.
Nie mogę na forum gazety nic powiedzieć, bo niby nie mam prawa, a płacę składki więc to też jest moja sprawa.

40 | życzliwy

21. kwietnia 2010 o 09:48

Avatar

@borsuk @adam, czepiam się chodników, bo to jest sprawa istotna dla mieszkańców, nie facebook, nie ogłoszenie o trutce, nie aniołki, te artykuły to są bzdety. Ta gazeta nie porusza spraw istotnych, bo naruszałaby interesy niektórych osób w kierownictwie gminy.

41 | PLK

21. kwietnia 2010 o 11:57

Avatar

“życzliwy” przyjdź na sesje Rady Miejskiej i spytaj o to osobiście Burmistrza. Ale tego nie zrobisz bo jesteś tchórzem. Boisz się!!!, mocny jesteś tylko wtedy gdy jesteś anonimowy. Niestety jest to cecha ludzi, którym w życiu nic nie wychodzi. I jeszcze co do Pani Redaktor. Jeżeli potraficie lepiej redagować “Gazetę” to czemu nie przyjdzie i nie pomożecie. Wszyscy jesteście “mocni w gębie” ale tylko anonimowo. Gardzę takimi ludźmi. Był taki czas w dziejach Polski, żebyście szybko awansowali pisząc różne kwity bez podpisu!!! to na tyle.

42 | Adam

21. kwietnia 2010 o 12:27

Avatar

Oj ludzie brakuje Wam miejsca do ponarzekania na kościół – poszukajcie, takich miejsc w internecie jest mnóstwo – Ja natomiast nie życzę sobie żeby ktoś mnie obrażał tu na forum tej gazety, mnie -jako członka wspólnoty kościelnej. A wy jak lubicie s..ć we własne gniazdo to życzę powodzenia.

43 | admin

21. kwietnia 2010 o 15:47

Avatar

Przyznam, że gdy przeczytałam, ile to ja rzekomo zarabiam, nie wiedziałam, czy śmiać się czy płakać. Niestety, bliżej prawdy jest „ovsm” i „jasiek” niż „K.” i „Olaa”. Pieniądze, które otrzymuję za moją pracę są poniżej minimalnej krajowej pensji. Aż wstyd pisać jaka to suma. Kwoty rzędu 2-3 tys. są nieosiągalne dla zwykłych pracowników w GOKu.
To, co mnie mobilizuje do tworzenia „Gazety w Choroszczy” to z pewnością nie pieniądze, ale wiara, że nasze miasto może mieć gazetę, z której Czytelnicy będą czerpać ciekawe i wiarygodne informacje. To wiara w wolność i odpowiedzialność słowa (coraz bardziej gasnąca). To wreszcie – i może najbardziej – wielkie wsparcie Czytelników i Współpracowników.
Dziękuję Wam wszystkim za komentowanie artykułów i wszelkie dobre słowa:)
Pozdrawiam.
Izolda Hukałowicz