22 Lis, 2010

Wybory: znamy już nazwiska nowych radnych

Zamieszczony przez: admin w: KRONIKA WIEJSKA|MIASTO I GMINA

Znamy już skład nowej Rady Miejskiej w Choroszczy. Wielu kandydatów z poprzedniej V kadencji ponownie zasiądzie w jej składzie. W ogromnej większości zwyciężyli kandydaci z Komitetu Wyborczego Wyborców Jerzego Ułanowicza.

Jacek Dąbrowski, Piotr Tymiński, Tomasz Kraśnicki, Wacław Gereluk, Józef Waczyński, Janusz Sidorowicz, Ireneusz Jabłoński, Adam Mikutowicz, Rafał Łada, Beata Jeżerys, Barbara Dzienisiuk, Piotr Paweł Dojlida, Piotr Siemieniuk, Aleksander Werpachowski oraz Ryszard Sokół – wejdą w skład nowej Rady Miejskiej VI kadencji. Mieszkańcy gminy Choroszcz wybrali nowy skład rady wczoraj (21 listopada).

Aż 11 spośród 15 członków nowej Rady Miejskiej zasiądzie ponownie w jej składzie. Nowe twarze to: Wacław Gereluk, Barbara Dzienisiuk, Piotr Siemieniuk i Ryszard Sokół.

W ogromnej większości w Radzie Miejskiej znaleźli się kandydaci z listy KWW Jerzego Ułanowicza. Komitet ten będzie miał aż 11 przedstawicieli.

Poniżej zamieszczamy listę nowych radnych oraz szczegółowe wyniki głosowania. (IH)  

Radni nowej Rady Miejskiej VI kadencji:

1. Jacek Dąbrowski (KWW PRACOWITOŚĆ I KOMPETENCJA)  
2. Piotr Tymiński (KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JERZY UŁANOWICZ ZGODA WSPÓŁPRACA ROZWÓJ)   
3. Tomasz Kraśnicki (KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JERZY UŁANOWICZ ZGODA WSPÓŁPRACA ROZWÓJ)  
4. Grzegorz Wacław Gereluk (KWW PRACOWITOŚĆ I KOMPETENCJA)  
5. Józef Waczyński (KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JERZY UŁANOWICZ ZGODA WSPÓŁPRACA ROZWÓJ)  
6. Janusz Sidorowicz (KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JERZY UŁANOWICZ ZGODA WSPÓŁPRACA ROZWÓJ)    
7. Ireneusz Jabłoński (KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JERZY UŁANOWICZ ZGODA WSPÓŁPRACA ROZWÓJ)  
8. Adam Mikutowicz (KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JERZY UŁANOWICZ ZGODA WSPÓŁPRACA ROZWÓJ) 
9. Rafał Łada (KOMITET WYBORCZY WYPORCÓW POROZUMIENIE WYBORCZE WANDY JANKOWSKIEJ)
10. Beata Marlena Jeżerys (KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE WYBORCZE WANDY JANKOWSKIEJ) 
11. Piotr Paweł Dojlida (KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JERZY UŁANOWICZ ZGODA WSPÓŁPRACA ROZWÓJ)     
12. Barbara Dzienisiuk (KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JERZY UŁANOWICZ ZGODA WSPÓŁPRACA ROZWÓJ) 
13. Aleksander Werpachowski (KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JERZY UŁANOWICZ ZGODA WSPÓŁPRACA ROZWÓJ)
14. Piotr Siemieniuk (KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JERZY UŁANOWICZ ZGODA WSPÓŁPRACA ROZWÓJ) 
15. Ryszard Sokół (KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JERZY UŁANOWICZ ZGODA WSPÓŁPRACA ROZWÓJ)

Szczegółowe wyniki głosowania we wszystkich okręgach:

Okręg nr 1 (część miasta Choroszczy, w skład którego wchodzą ulice: Aleja Niepodległości, Rybacka, Spławikowa, Wodociągowa, Wędkarska, Narwiańska, Żółtkowska, Mieczysława Sarosieka, Batalionów Chłopskich, Wojska Polskiego, Armii Krajowej, Legionowa, Tykocińska) – 1 mandat:

1. Jarocka Elżbieta (l. 50) – KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE WYBORCZE WANDY JANKOWSKIEJ – 100 głosów
2. Dąbrowski Jacek (l. 38) – KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRACOWITOŚĆ I KOMPETENCJA – 158 głosów
3. Wiszowata Barbara (l. 58) – KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JERZY UŁANOWICZ ZGODA WSPÓŁPRACA ROZWÓJ – 71 głosów

Okręg nr 2 (Część miasta Choroszczy, w skład którego wchodzą ulice: Dominikańska, Kolonia Gaj, Ogrodowa, Piaskowa, Szyszkowizna, Zamkowa, Zastawie I, II, III, Stefana Mikołaja Paca, Szkolna, Jana Klemensa Branickiego, Kruszewska, Zaczerlańska, Rynek 11-go Listopada, Bobrowa, Lisia, Sarnia, Torfowa) – 1 mandat:

1. Kołodko Małgorzata (l. 49) – KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRACOWITOŚĆ I KOMPETENCJA – 102 głosy
2. Grądzka Grażyna (l. 53) – KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE WYBORCZE WANDY JANKOWSKIEJ – 100 głosów
3. Tymiński Piotr (l. 55) – KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JERZY UŁANOWICZ ZGODA WSPÓŁPRACA ROZWÓJ – 240 głosów

Okręg nr 3 (Część miasta Choroszczy, w skład którego wchodzą ulice: Szpitalna, Henryka Sienkiewicza, Słoneczna, 3-go Maja, Plac im. Zygmunta Brodowicza) – 1 mandat:

1. Mroczkowska Halina Teresa (l. 52) – KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRACOWITOŚĆ I KOMPETENCJA – 40 głosów
2. Kraśnicki Tomasz (l. 46) – KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JERZY UŁANOWICZ ZGODA WSPÓŁPRACA ROZWÓJ – 163 głosy
3. Kamieński Adam (l. 37) – KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE WYBORCZE WANDY JANKOWSKIEJ – 84 głosy

Okręg nr 4 (Część miasta Choroszczy, w skład którego wchodzą ulice: Juliusza Słowackiego, Powstania Styczniowego 4 i 7, w tym bloki 6, 6a, 6b, 6c, 8 ) – 1 mandat:

1. Romanowski Jacek Kajetan (l. 63) – KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE WYBORCZE WANDY JANKOWSKIEJ – 81 głosów
2. Gereluk Grzegorz Wacław (l. 56) – KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRACOWITOŚĆ I KOMPETENCJA – 169 głosów
3. Nierodzik Małgorzata (l. 55) – KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JERZY UŁANOWICZ ZGODA WSPÓŁPRACA ROZWÓJ – 71 głosów

Okręg nr 5 (Część miasta Choroszczy, w skład którego wchodzą ulice: Powstania Styczniowego 9, 13, 15, 17, 21 i 26 w tym bloki: 8a, 8b, 14, 16, 18, 20, 20a, 22, 24) – 1 mandat:

1. Kopczewski Dariusz (l. 27) – KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRACOWITOŚĆ I KOMPETENCJA – 53 głosy
2. Jeniec-Kardasz Izabela (l. 35) – KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE WYBORCZE WANDY JANKOWSKIEJ – 100 głosów
3. Waczyński Józef (l. 58) – KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JERZY UŁANOWICZ ZGODA WSPÓŁPRACA ROZWÓJ – 154 głosy

Okręg wyborczy nr 6 (Część miasta Choroszczy, w skład którego wchodzą ulice: Białostocka, Tadeusza Kościuszki, Generała Zygmunta Berlinga, Józefa Piłsudskiego, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Władysława Raginisa, Romualda Traugutta, Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Aleksandra Chodkiewicza, Ks. Franciszka Pieściuka, Lipowa, Akacjowa, Brzozowa, Klonowa, Świerkowa, Adama Mickiewicza, Podleśna, Chmielna, Warszawska, Łąkowa, Dzika, Leśna, Sosnowa, Józefa Ignacego Kraszewskiego, Stefana Żeromskiego, Rumiankowa, Konwaliowa, Chabrowa, Sportowa) – 1 mandat:

1. Powichrowska Katarzyna (l. 41) – KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRACOWITOŚĆ I KOMPETENCJA – 114 głosów
2. Sidorowicz Janusz (l. 43) – KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JERZY UŁANOWICZ ZGODA WSPÓŁPRACA ROZWÓJ – 119 głosów
3. Jakubczak Elżbieta (l. 53) – KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE WYBORCZE WANDY JANKOWSKIEJ – 117 głosów
4. Maliszewski Dariusz (l. 34) – KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW “WSPÓLNA CHOROSZCZ” – 77 głosów

Okręg wyborczy nr 7 (Część gminy Choroszczy, w skład którego wchodzą wsie: Złotoria, Złotoria Podlesie, Złotoria Kolonia, Złotoria Cegielnia, Babino) – 1 mandat:

1. Jabłoński Ireneusz (l. 43) – KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JERZY UŁANOWICZ ZGODA WSPÓŁPRACA ROZWÓJ – 263 głosy
2. Czerwiński Michał (l. 21) – KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE WYBORCZE WANDY JANKOWSKIEJ – 37 głosów
3. Pogorzelski Czesław (l. 69) – KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRACOWITOŚĆ I KOMPETENCJA – 31 głosów

Okręg wyborczy nr 8 (Część gminy Choroszczy, w skład którego wchodzą wsie: Dzikie, Dzikie Kolonia, Żółtki, Żółtki Kolonia) – 1 mandat:

1. Mikutowicz Adam (l. 57) – KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JERZY UŁANOWICZ ZGODA WSPÓŁPRACA ROZWÓJ – 140 głosów
2. Kozłowska Dorota Ewa (l. 46) – KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE WYBORCZE WANDY JANKOWSKIEJ – 49 głosów
3. Nieradko Lech (l. 55) – KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRACOWITOŚĆ I KOMPETENCJA – 22 głosy

Okręg wyborczy nr 9 (Część gminy Choroszczy, w skład którego wchodzą wsie: Porosły Kolonia, Porosły, Łyski, Jeroniki) – 1 mandat:

1. Koda Dariusz (l. 48) – KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ – 94 głosy
2. Kościukiewicz Marcin (l. 32) – KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRACOWITOŚĆ I KOMPETENCJA – 79 głosów
3. Łada Rafał (l. 47) – KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE WYBORCZE WANDY JANKOWSKIEJ – 131 głosów
4. Białowieżec Lucyna (l. 59) – KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JERZY UŁANOWICZ ZGODA WSPÓŁPRACA ROZWÓJ – 67 głosów

Okręg wyborczy nr 10 (Część gminy Choroszczy, w skład którego wchodzą wsie: Oliszki, Krupniki, Sienkiewicze) – 1 mandat:

1. Mikulski Andrzej Bogdan (l. 38) – KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JERZY UŁANOWICZ ZGODA WSPÓŁPRACA ROZWÓJ – 116 głosów
2. Jeżerys Beata Marlena (l. 45) – KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE WYBORCZE WANDY JANKOWSKIEJ – 159 głosów

Okręg wyborczy nr 11 (Część gminy Choroszczy, w skład którego wchodzą wsie: Klepacze, Turczyn) – 2 mandaty:

1. Misijuk Krystyna (l. 46) – KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE WYBORCZE WANDY JANKOWSKIEJ – 84 głosy
2. Chrobak Krzysztof (l. 36) – KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE WYBORCZE WANDY JANKOWSKIEJ – 60 głosów
3. Dojlida Piotr Paweł (l. 45) – KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JERZY UŁANOWICZ ZGODA WSPÓŁPRACA ROZWÓJ – 348 głosów
4. Dzienisiuk Barbara (l. 56) – KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JERZY UŁANOWICZ ZGODA WSPÓŁPRACA ROZWÓJ – 212 głosów
5. Marecki Stanisław (l. 50) – KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRACOWITOŚĆ I KOMPETENCJA – 100 głosów
6. Wiercińska-Popko Barbara (l. 29) – KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRACOWITOŚĆ I KOMPETENCJA – 60 głosów

Okręg wyborczy nr 12 (Część gminy Choroszczy, w skład którego wchodzą wsie: Czaplino, Mińce, Ogrodniki, Barszczewo, Kościuki, Zaczerlany, Gajowniki) – 1 mandat:

1. Skoblewski Adam (l. 56) – KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE WYBORCZE WANDY JANKOWSKIEJ – 74 głosy
2. Gogol Michał Piotr (l. 36) – KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRACOWITOŚĆ I KOMPETENCJA – 78 głosów
3. Siemieniuk Piotr (l. 38) – KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JERZY UŁANOWICZ ZGODA WSPÓŁPRACA ROZWÓJ – 159 głosów
4. Konicki Krzysztof (l. 43) – KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYJAZNA GMINA CHOROSZCZ – 120 głosów

Okręg wyborczy nr 13 (Część gminy Choroszczy, w skład którego wchodzą wsie: Rogowo, Pańki, Kolonia Rogowo, Konowały, Rogówek, Majątek Rogowo, Ruszczany) – 1 mandat:

1. Zagórski Antoni (l. 60) – KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRACOWITOŚĆ I KOMPETENCJA – 99 głosów
2. Werpachowski Aleksander (l. 58) – KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JERZY UŁANOWICZ ZGODA WSPÓŁPRACA ROZWÓJ – 170 głosów
3. Rzemieniecki Mirosław (l. 46) – KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE WYBORCZE WANDY JANKOWSKIEJ – 72 głosy

Okręg wyborczy nr 14 (Część gminy Choroszczy, w skład którego wchodzą wsie: Kruszewo, Śliwno, Izbiszcze) – 1 mandat:

1. Chańko Julita Monika (l. 42) – KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE WYBORCZE WANDY JANKOWSKIEJ – 9 głosów
2. Korpacz Zdzisław (l. 58) – KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRACOWITOŚĆ I KOMPETENCJA – 53 głosy
3. Sokół Ryszard (l. 48) – KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JERZY UŁANOWICZ ZGODA WSPÓŁPRACA ROZWÓJ – 104 głosy
4. Radłowski Adam (l. 42) – KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYMIERZE – 86 głosów 
 
(oprac. IH)

Zapraszamy do dyskusji na profilu "Gazety..." na Facebooku o artykule pt. "Wybory: znamy już nazwiska nowych radnych"

Orlik w Choroszczy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

BiKeR w Choroszczy

Poradnik Pasażera BKM

Rozkład linii Choroszcz – Pańki – Kruszewo

Komunikacja Miejska

POLONA.PL – Cyfrowa Biblioteka Narodowa

Ścieżka edukacyjna “Śladami powstania styczniowego – Choroszcz i okolice” – pobierz i zwiedzaj

Gazeta w Choroszczy na Facebooku

E-mail do redakcji

gazeta@choroszcz.pl

Kategorie


Biuro firmy KOBA w Choroszczy już otwarte!

Godziny otwarcia: Pn, Śr, Pt: 9:00-16:00

Wt, Czw: 11:00-18:00

Budżet Obywatelski 2016

Reklama

Wydarzy się wkrótce … i trochę później:

09.06.2015, 17:00 - Nordic Walking - Spacer po Zdrowie

10.06.2015, 19:00 - spektakl pt. „Mury zamiast mostów”

12.06.2015, 18:00 - X Jubileuszowy Koncert Uczniów Michała Szymczuka oraz klasy gitary klasycznej Piotra Koguta w Muzeum Wnętrz Pałacowych

13.06.2015 - odpust św. Antoniego

19-21.06.2015 - XXXIV Dni Choroszczy

20.06.2015, godz. 8:00 - 12:00 - dyżur PSZOK-u w Choroszczy przy ul. Adama Mickiewicza 28D

04.07.2015, godz. 8:00 - 12:00 - dyżur PSZOK-u w Choroszczy przy ul. Adama Mickiewicza 28D

18.07.2015, godz. 8:00 - 12:00 - dyżur PSZOK-u w Choroszczy przy ul. Adama Mickiewicza 28D

08.08.2015, godz. 8:00 - 12:00 - dyżur PSZOK-u w Choroszczy przy ul. Adama Mickiewicza 28D

09.08.2015 - XXVI Jarmark Dominikański

15.08.2015 - Dzień Wojska Polskiego

22.08.2015, godz. 8:00 - 12:00 - dyżur PSZOK-u w Choroszczy przy ul. Adama Mickiewicza 28D

22.09.2015 - VI Jam Session w Stajni

05.09.2015, godz. 8:00 - 12:00 - dyżur PSZOK-u w Choroszczy przy ul. Adama Mickiewicza 28D

06.09.2015 - XVI Dzień Ogórka w Kruszewie

19.09.2015, godz. 8:00 - 12:00 - dyżur PSZOK-u w Choroszczy przy ul. Adama Mickiewicza 28D

03.10.2015, godz. 8:00 - 12:00 - dyżur PSZOK-u w Choroszczy przy ul. Adama Mickiewicza 28D

17.10.2015, godz. 8:00 - 12:00 - dyżur PSZOK-u w Choroszczy przy ul. Adama Mickiewicza 28D

23.10.2015 - Europejski Dzień Seniora

07.11.2015, godz. 8:00 - 12:00 - dyżur PSZOK-u w Choroszczy przy ul. Adama Mickiewicza 28D

11.11.2015 - Święto Niepodległości

21.11.2015, godz. 8:00 - 12:00 - dyżur PSZOK-u w Choroszczy przy ul. Adama Mickiewicza 28D

03.12.2015 - odbiór śmieci wielkogabarytowych z posesji w zabudowie jednorodzinnej w gminie Choroszcz

05.12.2015, godz. 8:00 - 12:00 - dyżur PSZOK-u w Choroszczy przy ul. Adama Mickiewicza 28D

19.12.2015, godz. 8:00 - 12:00 - dyżur PSZOK-u (Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych) w Choroszczy przy ul. Adama Mickiewicza 28D

Poznaj Miejsko-Gminne Centrum Kultury I Sportu w Choroszczy – naszego wydawcę

Archiwum

Widzisz potrzebujących – zadzwoń